Moda na odrosty?

Wygląda na to, że kobiety są nie tylko próżne, ale i leniwe. Z tego lenistwa w kwestii fryzjerskiej wynikła nowa moda… na wielkie, ciemne odrosty.
/ 30.07.2010 11:26

Wygląda na to, że kobiety są nie tylko próżne, ale i leniwe. Z tego lenistwa w kwestii fryzjerskiej wynikła nowa moda… na wielkie, ciemne odrosty.

To oczywiście wiadomość całkiem dobra, bo można oszczędzić na rzadszych wizytach u fryzjera i nie ma się co stresować, że już widać. Ot, poczekasz sobie spokojnie 3 miesiące bez farby i z każdym dniem będziesz coraz modniejsza. Problem jedynie w tym, czy nagle nie zaczniemy sobie odpuszczać depilacji, czesania czy mycia, bo tak wygodniej… Wiadomo, że modne może być wszystko, nawet najgorszy kicz.

Osądźcie więc sami, czy podoba wam się nowy trend i czy to faktycznie ciekawostka estetyczna czy może granica bezguścia? Oczywiście, nie jest to zupełna nowinka, bo już i Brigitte Bardot nosiła odrosty z dumą, wyglądając całkiem sexy. Potem była Madonna, która swe wybarwione włosy pozostawiała często samymi sobie na długie tygodnie, a potem Courtney Love na fali grunge’u nadała tej niedbałości manifestacyjnego znaczenia.

Ostatnimi czasy widzieliśmy odrosty na bliźniaczkach Olsen, Beynoce, Gwyneth Paltrow a nawet szykownej Sarze Jessice Parker. Nie wstydzą się ich także modelki Victoria’s Secret, które do plażowego blondu hodując często mały ciemny odrost, który ma nadawać charakteru naturalnej dziewczyny z sąsiedztwa.

Styliści są wszak zgodni, że taka niedbała ekstrawagancja pasować może 20-latkom i 30-latkom, ale już dojrzała kobieta nie powinna żałować pieniędzy ani czasu na częste odświeżanie koloru. Zwłaszcza, że co innego ciemniejszy odrost do powabnego blond, a co innego siwy na tle błyszczącej kasztanowej farby. W ogóle zresztą, odrosty służą praktycznie tylko kobietom o jasnych włosach, falowanych i grubszych, i raczej tych noszących je często luzem.
 

teamsugar.com, mylt.ltcdn.com, vintageclothesdesignerdrugs.com, Sipa Press, theperfectlady.files.wordpress.com, cannemma.files.wordpress.com, glam.com