POLECAMY

Misterna fryzura na Wielkanoc - krok po kroku

Nie wiesz jak się uczesać na Wielkanoc by rodzina oniemiała z zachwytu? Może wypróbuj modnego w tym sezonie koka. Jak misternie ułożyć uroczystego wielkanocnego koka? Poprowadzimy cię krok po kroku.
Misterna fryzura na Wielkanoc - krok po kroku fot. Fotolia

Wielkanoc ma wyjątkowo rodzinny i uroczysty charakter. Siadając razem do wspólnego stołu, każdy z nas chce wyglądać jak najlepiej. Jak tego dokonać? Wyjątkowy i odświętny wygląd uzyskasz dzięki własnej, misternie ułożonej fryzurze. Podpowiadamy jak to zrobić i jakie trendy będą najmodniejsze w czasie wspaniałego, rodzinnego okresu wielkanocno-wiosennego.

Zobacz też: Kolory włosów 2012 - najnowsze trendy

Modnie oraz oryginalnie, czyli… ponadczasowe koczki!

Czy istnieją fryzury wielkanocne, które będą odpowiednio eleganckie na tyle, abyś mogła się w nich śmiało pokazać przed całą swoją rodziną? Oczywiście. Ich głównym „reprezentantem” jest uroczysty, dostojny, a jednocześnie super modny… tradycyjny koczek. Niemniej jednak z okazji świąt Wielkiej Nocy, proponujemy Ci wyczarowanie na swoich włosach nie tylko jednolitego koka, co jego blisko spokrewnionego bratanka, czyli koczka z maleńką nutką ekstrawagancji pod postacią filuternie zakręconego kosmyka.

Zobacz też: Trendy 2012 - seksowne upięcia

Naturalnie do wykonania tego rodzaju fryzury będziesz potrzebowała - oprócz niezbędnych do stylizacji włosów kosmetyków jak również suszarki - pasm o długości sięgającej Ci co najmniej do połowy linii pleców. Naturalnie pod ręką warto mieć również stare, dobre wałki do włosów bądź lokówkę. A teraz przystąpmy do stylizacji.

Zobacz też: Trendy 2012 - seksowne upięcia

  1. W pierwszej kolejności powinnaś dokładnie umyć swoje włosy. Pamiętaj, aby nie robić tego przy pomocy zbyt ciepłej czy też zbyt zimnej wody. W tym wypadku przesada w żadną ze wspomnianych stron raczej nie wyjdzie Ci na dobre. Warto dodać, że takie właśnie, skrajne temperatury mogą okazać się dla pasm zabójcze i wywołać nadmierne wydzielanie sebum przez gruczoły łojowe, co w konsekwencji może zakończyć się łojotokiem oraz – rzecz jasna – nadmiernym przetłuszczaniem włosów.
  2. Kiedy włosy zostaną już dokładnie umyte, to w następnej kolejności radzi się wetrzeć w nie odpowiednia odżywkę wykazującą właściwości silnie wygładzające. Taki zabieg zdecydowanie ułatwi bowiem dokładne, pożądane ułożenie pasm.
  3. Teraz przyszła kolej na suszenie. Czynności tej dokonuj w pozycji z głową zwróconą ku dołowi w taki sposób, abyś mogła pasma na całej ich długości dokładnie rozczesywać, a tym samym wygładzać za pomocą stosunkowo szerokiej szczotki.
  4. Kiedy włosy będą już gotowe do ułożenia, odchyl głowę do góry szybkim, energicznym ruchem, a następnie zwiąż je w bardzo luźną kitkę (tzw. koński ogon) i zaczesz dodatkowo do tyłu. Z luźno upiętych włosów oddziel kosmyk pasm i – za pomocą okrągłej szczotki lub też wałka – wymodeluj delikatnie zawinięte pasemko włosów. Naturalnie do wykonania wspomnianej powyżej czynności z powodzeniem możesz wykorzystać również sprawdzoną lokówkę.
  5. Teraz pozostałą część włosów, które jak do tej pory były ściągnięte za pomocą gumki, przeczesz raz jeszcze szczotką, a następnie zepnij dokładnie przy pomocy spinki – łapki. 
  6. Pozostałe, pofalowane pasemko włosów dołącz już tylko do wybranego boku głowy i umocuj je za pomocą spinki w rodzaju wsuwki. Całość fryzury utrwal lakierem do stylizacji i… gotowe!

Inny sposób ułożenia wielkanocnego koka

Twoja wielkanocna fryzura w stylu super nowoczesnego, a jednocześnie tradycyjnego koczka może zostać już „wystawiona na światło dzienne”. Jeśli jednak pragniesz, aby styl twoich włosów nabrał nieco więcej fantazji, to zawsze możesz pokusić się o wykonanie innego rodzaju koczka, nieco bardziej odważnego. W takim przypadku postępuj ze swoimi włosami dokładnie tak samo, krok po kroku, jak w wypadku koków omówionych powyżej jednak z tą różnicą, że wybrane pasmo włosów, zamiast zawijać za pomocą lokówki, bądź też wałków do włosów, wystylizuj po prostu za pomocą tradycyjnej nakładki na karbownicy. Takie pasemko swoich kosmyków możesz teraz równie dobrze dopiąć do pozostałej części włosów, jak i po prostu puścić luźno albo też zawinąć delikatnie za ucho.

Zobacz też: Trendy 2012 - seksowne upięcia

Poza tym, jeśli pragniesz swoją fryzurą sprawić przyjemność obecnym podczas uroczystości świątecznych dzieciom, to zawsze - jako zabawny aspekt ułożenia włosów - możesz wpiąć w kosmyki ozdoby do włosów śmiało nawiązujące do typowych, tradycyjnych motywów świątecznych. Żółciutkie, zabawne kurczaczki na spinkach do włosów? Kolorowe pisanki, a może wielkanocny króliczek nieśmiało buszujący po kosmykach? Czemu nie, w końcu czas Wielkanocy to okres najbardziej radosnych świąt w ciągu całego roku!

Pamiętaj jednak, że nie zawsze warto wprawiać w totalny szok na przykład sędziwej cioci, której nie widziałaś od kilku dobrych lat. Podobnie jak podczas świąt Bożego Narodzenia, w czasie Wielkanocy wskazane jest zachowanie umiaru. Tyczy się to oczywiście także tych szaleństw na głowie.

I na koniec ostatnia, aczkolwiek niezwykle cenna rada. Jeśli nie chcesz, aby podczas uroczystości świątecznych twoje misternie ułożone włosy zaczęły nagle "uciekać”, to nie zapominaj o utrwaleniu fryzury choćby odrobiną lakieru. W ten sposób uzyskasz pewność, że kosmyki pozostaną tam gdzie trzeba.

Materiał przygotowany przez Klinikę Handsome Men

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)