POLECAMY

Metody przedłużania włosów

Długie, piękne i zdrowe włosy to marzenie każdej kobiety, szczególnie w dniu ślubu. Dlaczego by nie pomóc naturze i tym razem? Salony fryzjerskie oferują pełną gamę zabiegów przedłużających i zagęszczających włosy.
Metody przedłużania włosów

Metoda clip-in – najbardziej popularna metoda wśród panien młodych. Doskonała na jednorazowe okazje, gdy nie chcemy przedłużać włosów na stałe. To jeden z najprostszych sposobów. Polega na wpinaniu włosów szytych na taśmie za pomocą specjalnych małych spinek – klamer. Dopinkę zdejmuje się do mycia i na noc.

Metoda keratynowa – metoda wykonywana na ciepło. Polega na połączeniu pasm włosa naturalnego z pasmem przedłużanym za pomocą rozgrzanej keratyny, która okleja włos dookoła. Ważny jest fakt, że roztapia się tylko keratyna, struktura włosy nie zostaje uszkodzona. Przedłużane włosy rosną z naturalnymi. Przy odpowiedniej pielęgnacji złączenia nie są widoczne 3 do 5 miesięcy od zabiegu. Później doczepiane pasma usuwa się za pomocą specjalnego preparatu, a keratynę po prostu wyczesuje z włosów. Metoda zalecana kobietom uczulonym na nikiel, ale odradzana osobom z przetłuszczającymi się włosami. Połączenie jest trwałe i bardzo wygodne, nie ma ryzyka „zsunięcia się pasma”. Wybierana często przez osoby, które chcą uzyskać bardzo naturalny efekt.

Metoda micro rings hair extension – metoda na zimno. Przedłużanie włosów odbywa się za pomocą „ringów”, czyli aluminiowych obrączek. Są one niewielkie, bardzo lekkie i niekłopotliwe w noszeniu. Ich kolor dopasowywany jest do koloru włosów, dlatego też nie są widoczne po zabiegu. Sztuczne włosy są łączone z naturalnymi za pomocą micro ringów. Obrączki łączy się silikonem lub po prostu się je gwintuje, co poprawia trwałość całej konstrukcji. Efekt utrzymuje się maksymalnie przez 3 miesiące, później trzeba zdjąć ringi i założyć ponownie, wyżej. Spowodowane jest to naturalnym wzrostem włosa.

Metoda tulejkowa – kolejna metoda na zimno. Tutaj włos przedłużony zostaje połączony z włosem naturalnym za pomocą tulejki. Metoda bardzo zbliżona do poprzedniej, różnica polega na tworzywie, z którego zrobione są złączenia. Tulejki są wykonane z brązu lub miedzi, „ringi” - z aluminium. Z tej metody mogą więc korzystać osoby uczulone na nikiel. Do dociskania tulejek stosuje się specjalne cążki. Odpowiednie dociskanie, zazwyczaj „na dwa”, zapewnia komfort i pewność, że doczepiane pasmo nie zsunie się. Polecana dla osób mających cieknie i delikatne włosy.

Metoda ultradźwiękowa – dość zaawansowana technologicznie metoda. Łączenie włosów odbywa się za pomocą specjalnego urządzenia emitującego fale. Fale ultradźwiękowe pełnią rolę aktywizowania miejsc połączeń włosa bez żadnego wpływu na włosy naturalne i skórę głowy. Do przedłużania stosowane mogą być wyłącznie naturalne włosy. Fryzurę można nosić ok. 6 miesięcy. Polecana dla włosów suchych i zniszczonych.

Zobacz także: Jaką szczotkę używać do włosów przedłużanych

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/rok temu
Faktycznie, metod przedłużenia włosów jest dużo, ale tak naprawdę zależy to od włosów, od naszych oczekiwań . Ja zdecydowałam się na przedłużenie włosów metodą ultradźwięków dzięki fachowemu doradztwu w Studiu Stylizacji Katarzyna Pielka ;)
/5 lat temu
Ja używam metody clip on a włosy kupiłam na wlosyonline.pl:)