POLECAMY

Metamorfoza na Dzień Kobiet – jak się uczesać?

Wiadomo, że przy okazji wręczania kwiatów panowie mają czas, by spojrzeć na otaczające go panie innym wzrokiem. Warto, by męską część świata w tym momencie zaskoczyć. Najbardziej zmienia człowieka fryzura i właśnie jej zmiana odświeża wygląd, a nawet potrafi zmienić cały image.
Metamorfoza na Dzień Kobiet – jak się uczesać?

Kręcone i romantyczne

Warto na dzień kobiet uczesać się w jakąś romantyczną fryzurkę. Z włosów półdługich można uczesać bardzo modne loki, które nie obejmują całej głowy, gdyż górę głowy czesze się bardzo gładko. Od linii uszu włosom nadaje się mocny skręt.

Można włosy zakręcić w tak zwane loki francuskie, najlepiej wychodzą one, gdy włosy nakręcamy nakręcamy na lokówkę. Nawinięte pasmo po kilkunastu sekundach od nawinięcia delikatnie ściągamy z lokówki i luźno puszczamy. Włosy układają się taką skręconą rurkę, którą natychmiast trzeba utrwalić lakierem. I tak wokół całej głowy. Należy dodać, że taka fryzura pasuje raczej nastolatkom, starsze nieco dziewczyny górę głowy czeszą tak samo, a od linii uszu układają włosy w delikatne fale, które utrwalają lakierem – najlepiej żyć lakieru modelującego, by włosy ładnie i równomiernie ułożyć.

Zobacz także: Jaką lokówkę wybrać?

Wygodny i elegancki koczek

Inna, na pewno zaskakująca otoczenie fryzura, to prawdziwy koczek. Do uczesania się w taki koczek potrzebny jest specjalny drucik. Do takiej fryzury włosy powinny być równo obcięte. Końcówki włosów chwytamy drucikiem zgodnie z zamieszczoną instrukcją i nawijamy dochodząc do czubka głowy. Następnie robimy z drutu i nawiniętych na niego włosów „kółko” i koczek gotowy. Można go nieco wzmocnić niewidocznymi spinkami, szczególnie jeśli mamy zamiar na wieczór nieco poszaleć na parkiecie.

Koczek można uczesać w ten sposób, że wszystkie włosy będą zaczesane zupełnie gładko, można wyciąć dość dużą ozdobną, sięgająca linii brwi grzywkę lub w wersji bez grzywki zostawić z boków pejsy, dość zapomniany sposób czesania fryzury. Te kosmyki (pejsy) powinny być zakręcone i należy je mocno utrwalić, żeby podczas wieczoru nie opadły smętnie – wersja z pejsami to bezpośrednie nawiązanie do fryzur z lat sześćdziesiątych, kiedy to wiele kobiet maiło właśnie taką fryzurę z pejsami.

Zobacz także: Romantyczne upięcie włosów - krok po kroku

Kolorowe warkoczyki

Młode dziewczyny mogą z okazji Dnia Kobiet uczesać się w dwa warkoczyki (nawet takie z włosów półdługich), ale do tych warkoczy wpleść powinny pasemka innego koloru niż własne włosy lub wpiąć mnóstwo spineczek na przykład z maleńkimi kwiatkami, albo ( tu znowu powrót do wspominanych już lat sześćdziesiątych) założyć na głowę ozdobną opaskę.

Nadal modne są wszelkie wariacje z warkoczami - jeśli mamy włosy sięgające tylko linii brody, to możemy przy pomocy dobrzej dobranej treski stać się dziewczyną z warkoczem – najbardziej wdzięcznie wygląda warkocz zaczesany z boku, a włosy nie powinny być zbyt mocno splecione, ale bardzo luźno z kontrolowanym nieładem. Jeśli kupujemy treskę z myślą o warkoczu to warto zdecydować się na taką treskę, która ma pasemka z dość wyraźnym skrętem – warkocz z takich włosów wychodzi grubszy i wygląda lepiej.

Wzór w kształcie róży dla buntowniczki
Bardzo odważne kobiety mogą na ten dzień zrobić coś zupełnie odlotowego. Od kilku lat część młodych buntowników skraca swoje włosy bardzo niesymetrycznie i zostawia jedną połowę głowy z długimi włosami, a drugą strzyże prawie przy skórze, bardzo często wycina na tej krótkiej części jakiś wzór, na Dzień Kobiet można wyczarować na tej części głowy różę i przy pomocy lakieru pomalować ją na czerwono. Na pewno taka metamorfoza wszystkich zaskoczy.

Materiał przygotowany przez Klinikę Handsome Men

Masz problem z włosami, skórą głowy albo kosmetykami do włosów? Zapytaj eksperta. Odpowiedzi na najciekawsze pytania znajdziesz w dziale Porady fryzjera.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)