Masz tłuste włosy? Poznaj 7 powodów, dla których się przetłuszczają

Co robić, by włosy dłużej wyglądały świeżo?
Joanna Futkowska / 7 miesięcy temu
Masz tłuste włosy? Poznaj 7 powodów, dla których się przetłuszczają fot. FREE

Ten problem dotyczy nie tylko włosów tłustych. Nawet te normalne często szybciej niż powinny robią się przyklapnięte i wyglądają nieświeżo. Sprawdź co robisz źle.

Dlaczego włosy szybciej się przetłuszczają?

1. Nakładasz za dużo odżywki

Aplikujesz ją bez umiaru, bo wydaje ci się, że im więcej, tym lepiej, a na dodatek przez nieuwagę  nakładasz ją też na skórę. Włosy robią się ciężkie, bardziej przylegają do głowy i szybciej pokrywa je sebum, wydzielane przez gruczoły łojowe. By uniknąć takich efektów specjalnych, nakładaj odżywkę od połowy długości włosów lub tylko na same końce.

2. Zbyt intensywnie i za często szczotkujesz włosy

Za energiczne i za częste przeczesywanie włosów szczotką pobudza gruczoły łojowe do wytwarzania sebum. A przeciągając szczotką po włosach rozprowadzasz je po ich długości.

3. Używasz nieodpowiednich kosmetyków

Jeśli nie masz naprawdę suchych, zniszczonych włosów, nie potrzebujesz ich nawilżać i regenerować. Kosmetyki silnie nawilżające i regenerujące niepotrzebnie obciążają włosy, które ich nie potrzebują i szybko je przetłuszczają.

4. Za często myjesz włosy

Zmywając ciągle sebum, prowokujesz skórę do wytwarzania go w większych ilościach. Zamiast myć włosy co chwila, możesz od czasu do czasu poratować się suchym szamponem. A jeśli już musisz myć włosy codziennie, używaj przynajmniej szamponu do codziennego mycia.

5. Stosujesz zbyt dużo kosmetyków z alkoholem

Wszystkie kosmetyki do stylizacji włosów zawierające alkohol – lakiery, spraye dodające objętości itp., wysuszają włosy i skórę, pobudzając gruczoły do wytwarzania łoju. Nie przesadzaj z ich ilością i uważaj, by spryskiwać nimi tylko włosy, a nie skórę głowy.

6. Przegrzewasz skórę głowy

Za gorące powietrze suszarki wprawdzie pomaga szybciej wysuszyć włosy, ale wysusza też skórę głowy, prowokując ją do wydzielania sebum. Podobnie działają na nią również lokówki oraz prostownice. Dlatego lepiej dać włosom samym wyschnąć, albo suszyć je chłodniejszym powietrzem suszarki. Warto również ograniczyć używanie innych “gorących" urządzeń do stylizacji.

7. Bawisz się włosami

Nie możesz się opanować i ciągle przeczesujesz włosy palcami, nawijasz je na palce, przygładzasz. Niby nic się nie dzieje, ale w ten sposób szybciej rozprowadzasz sebum ze skóry po pasmach, które szybciej tracą świeżość.

Więcej o pielęgnacji włosów

7 mitów, w które powinnaś przestać wierzyć, jeśli chcesz wzmocnić włosy
Masz przerzedzone włosy? Znamy zabieg, który pomoże je zagęścić!
Ta fryzura jest zawsze na czasie. Bob blunt znów podbija nasze serca!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)