POLECAMY

Mam problem: puszące się włosy – co zrobić?

Twoje włosy ciągle się puszą i nie możesz sobie z tym poradzić? Mamy na to kilka sprawdzonych sposobów! Ty też je wypróbuj, a nie będziesz się już więcej męczyć z puszącymi się włosami.

Fot. ONS

Nawet jak wyprostujesz albo wymodelujesz włosy, to nie są one do końca gładkie? Wypróbuj nasze sprawdzone metody, a twój problem zniknie! 

Odpowiednie mycie włosów

Co to oznacza? Wydaje ci się, że myjesz przecież włosy tak jak trzeba. Zwróć większą uwagę na dokładniejsze spłukiwanie kosmetyków. Nie rób tego nigdy chłodną wodą. Zawsze korzystaj z ciepłej wody, najlepiej wcześniej przegotowanej. Chłodną wodą możesz je spłukać na samym końcu, co spowoduje zamknięcie łusek, dzięki czemu włosy będą gładsze.

Polecamy: Puszące się włosy - czy jest na nie skuteczny sposób?

Laminowanie raz na jakiś czas

Jeśli szykujesz się na ważne wyjście, masz randkę, spotkanie ze znajomymi albo wesele, wykonaj laminowanie włosów. Możesz to zrobić w domu przy pomocy żelatyny spożywczej. Efekt na pewno cię zaskoczy. Twoje włosy będą nie tylko gładkie, ale również miękkie i błyszczące. Należy jednak pamiętać, żeby nie wykonywać laminowania zbyt często, ponieważ za duża ilość protein daje odwrotny efekt.

Używanie odpowiednich kosmetyków

Puszenie się włosów może być spowodowane używaniem nieodpowiedniego szamponu, odżywki albo maski. Pamiętaj, że jeśli  twoim włosom odpowiada jakiś szampon, nie oznacza to, że odżywka z tej samej serii, będzie również dla nich dobra. Za każdym razem, kiedy kupujesz szampon, odżywkę albo maskę, wybieraj kosmetyk, którego jeszcze nie używałaś. Zestawiaj różne szampony z różnymi odżywkami, eksperymentuj, a gwarantuję ci, że w końcu znajdziesz właściwy dla siebie zestaw. Dobrze, żebyś miała przynajmniej 2 takie ulubione zestawy i zmieniała je co jakiś czas (np. raz w miesiącu).

Zwróć również uwagę na to, że efekty stosowania nowych kosmetyków możesz ocenić dopiero po kilku myciach. To, że włosy nie wyglądają za dobrze po pierwszym użyciu nowego kosmetyku, nie oznacza, że za drugim albo trzecim razem będzie tak samo. Włosy się bowiem „przestawiają” na inny szampon i odżywkę, więc dajmy im czas.

Pamiętaj, że niektóre oleje, których używasz do nawilżania (np. olej kokosowy), mogą powodować puszenie się włosów.

Delikatne obchodzenie się z mokrymi włosami

Włosy najbardziej są narażone na uszkodzenia, kiedy są mokre albo wilgotne. Pamiętaj zatem, żeby myć je delikatnie (masując), a po umyciu nie wycierać ręcznikiem. Najlepiej wycisnąć je, a później owinąć. Gdy rozczesujesz wilgotne włosy nie zapominaj, żeby ich nie szarpać. Najlepiej używać grzebienia z szeroko rozstawionymi zębami i rozczesywać włosy partiami (najpierw końce, później środek, a na końcu włosy u nasady).

Rozcieńczanie szamponu z wodą

Pamiętaj, żeby szampon przed użyciem rozcieńczyć z ciepłą wodą. Wtedy cząsteczki szamponu nie powodują silnego „tarcia” powierzchni włosa.

Zamykanie łusek włosów

Włosy myj ciepłą wodą, ponieważ usuwa ona łój z głowy lepiej niż zimna woda. Powoduje to jednak otwieranie się łusek włosa. Aby znowu je zamknąć, na koniec mycia spłucz włosy chłodną wodą. Uzyskasz wtedy efekt gładszych włosów.

Polecamy: Sposoby na lśniące włosy

Rezygnacja z suszarki

Staraj się nie działać na włosy zbyt często wysoką temperaturą. Jeśli już musisz wysuszyć włosy suszarką, staraj się nie nastawiać najcieplejszego powietrza i skieruj je z góry do dołu. Najlepiej podczas suszenia czesz włosy szczotką, dzięki czemu będą gładsze.

Trwałe wygładzanie

Jeśli chciałabyś codziennie cieszyć się gładkimi włosami bez specjalnego wysiłku, możesz skorzystać z zabiegu trwałego wygładzania włosów.Nie jest to mały wydatek, ale efekt utrzymuje się nawet do kilkunastu tygodni. Trzeba jednak pamiętać, że zabieg nie jest obojętny dla włosów. Poza tym trzeba go powtarzać, ponieważ włosy odrastają. Należy jeszcze zwrócić uwagę na dobrego fryzjera, ponieważ nieodpowiednie wykonanie zabiegu trwałego wygładzania może  spowodować, że efekt będzie gorszy niż przed zabiegiem.

Zdrowe jedzenie

Jeśli włosy zaczęły puszyć ci się od jakiegoś czasu, może to oznaczać, że w twojej diecie brakuje niezbędnych witamin i składników mineralnych. Chodzi tu głównie o witaminy: A, B, E, składniki mineralne: cynk, krzem i miedź oraz białka. Najlepiej przyjmować je w naturalnej postaci, czyli m.in. z surowych warzyw, owoców, ryb i produktów pełnoziarnistych.

Tagi: włosy
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/2 lata temu
Powiem wam co ja robię żeby mi się włosy nie puszyły. po umyciu mam siano i biorę trochę oleju rzepakowego pocieram włosy i po puszeniu :D