Lotion czy peeling – czym oczyszczać skórę głowy?

Oczyszczanie skóry głowy poprawia mikrokrążenie i sprawia, że substancje aktywne zawarte w kosmetykach lepiej się wchłaniają. Czym ją oczyszczać: peelingiem czy lotionem?

włosy

fot. Fotolia

Witam!

Widziałam niedawno na jednej stronie internetowej lotion oczyszczający do skóry głowy. Czy taka forma oczyszczania jest lepsza od peelingu? Czym się różni? Do jakiego rodzaju skóry głowy są przeznaczone takie produkty i jak działają?

Fiona.

Zobacz też: Wybieramy najlepsze wcierki na porost włosów!

Na pytanie odpowiada Ewa Stefańska, specjalista trycholog-biotechnolog z Kliniki Włosów HairLAB:

Oczyszczanie skóry głowy jest bardzo ważnym zabiegiem, który powinien być wykonywany tak naprawdę przez każdego z nas od czasu do czasu. Dodatkowo jeśli występują problemy ze skórą głowy takie jak: łojotok, łupież, swędzenie czy krostki zabieg oczyszczania skóry głowy powinien być wykonywany nawet raz w tygodniu.

Dzięki takiemu zabiegowi skóra głowy jest oczyszczona, zwiększone zostaje mikrokrążenie oraz wszystkie stosowane preparaty lepiej wchłaniają się w oczyszczoną skórę.

Obecnie na rynku pojawia się coraz więcej produktów do oczyszczania skóry głowy. Są to peelingi oraz różnego rodzaju lotiony. W przypadku peelingów należy bezwzględnie pamiętać, aby wybierać peelingi enzymatyczne zawierające substancje odpowiedzialne za rozpuszczenie złuszczonego naskórka i oczyszczenie skóry.

Peelingi mechaniczne, czyli posiadające drobinki złuszczające, nie nadają się do oczyszczania skóry głowy, gdyż mogą one czopować mieszki włosowe.

Ostatnio pojawiły się też lotiony oczyszczające skórę głowy. Działają one na tej samej zasadzie co peelingi enzymatyczne i tak naprawdę różnią się tylko konsystencją. W ich skład wchodzą zazwyczaj substancje złuszczające, oczyszczające i łagodzące. Preparaty te posiadają w swoim składzie wiele ekstraktów roślinnych, które rozpuszczają martwe, zrogowaciałe komórki naskórka oraz zalegającą warstwę sebum. Działają też bakteriobójczo oraz grzybobójczo, a dodatkowo pozostawiają uczucie świeżości.

Zobacz też: Włosy tłuste u nasady i suche na końcach – co robić?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)