POLECAMY

Jak wybrać lokówkę, która nie niszczy włosów?

Mam gładkie włosy, ale marzę o lokach. Chciałabym kręcić je w domu kilka razy w miesiącu. Jak kupić dobrą lokówkę, która nie zniszczy włosów?
Jak wybrać lokówkę, która nie niszczy włosów?

Dzień dobry,

Mam na imię Weronika i mam 17 lat. Moje włosy są proste, dość gładkie. Chciałabym nadać im trochę objętości i zakręcić – poszukuję więc dobrej lokówki. Czym kierować się przy wyborze takiego sprzętu? Jak wybrać taki, który nie zniszczy mi włosów?

Pozdrawiam,

Weronika.

Zobacz też: Kosmetyki do włosów – droższe znaczy lepsze?

Na pytanie odpowiada Ewa Stefańska, specjalista trycholog-biotechnolog z Kliniki Włosów HairLAB:

Osoby o prostych i gładkich włosach często marzą o pięknych lokach lub falach. Jak je uzyskać? Czy warto? Od lat kobiety o włosach prostych wykonują zabieg trwałej ondulacji w celu uzyskania pięknych loków i objętości. Zabieg ten jest permanentny, ale bardzo wysusza i niszczy włosy.

Kilka lat temu pojawiła się metoda Headlines, dzięki której jesteśmy w stanie otrzymać lekki skręt i uniesienie włosów od nasady. Jest to zabieg mniej trwały (efekt utrzymuje się ok. 4 tygodnie), ale jego zaletą jest to, że nie niszczy włosów tak jak trwała ondulacja. Jednak dla osób, które chcą uzyskać loki lub fale tylko okazjonalnie, najlepszym rozwiązaniem będzie wybór lokówki.

Używanie lokówki nie będzie sprawdzać się do codziennego kręcenia włosów, gdyż wysoka temperatura niszczy je. Dlatego też podczas używania lokówki bezwzględnie trzeba pamiętać o stosowaniu preparatów termoochronnych.

Jak wybrać odpowiednią lokówkę?

  1. Po pierwsze bardzo ważny jest wybór końcówki lokówki. Końcówki ceramiczne są o wiele bardziej bezpieczne, ponieważ ich powierzchnia nagrzewa się równomiernie, przez co włosy nie są w narażone na zniszczenie w takim stopniu, jak przy użyciu końcówki metalowej.
  2. Kolejnym ważnym parametrem jest możliwość regulacji temperatury jaką osiąga lokówka. W przypadku włosów cienkich lub rozjaśnionych już temperatura 100-150 stopni Celsjusza wystarczy do otrzymania pięknych loków. Włosy grube i gęste wymagają temperatury wyższej: 170-200 stopni.
  3. Warto też wybierać produkty wyposażone w funkcję jonizacji. Dzięki tej opcji lokówka wytwarza jony ujemne, które zamykają łuski włosa. W ten sposób włosy chronione są przed zniszczeniem, są bardziej wygładzone i nie elektryzują się. 

Zobacz też: Jak dbać o cienkie włosy?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)