Loki - hollywoodzkie fryzury gwiazd

Robią furorę przy każdej większej okazji, na którą rozkłada się czerwone dywany. I nie ma żadnego powodu, dla którego ty nie miałabyś też cieszyć się blaskiem gwiazdy.
/ 24.03.2011 07:25

Robią furorę przy każdej większej okazji, na którą rozkłada się czerwone dywany. I nie ma żadnego powodu, dla którego ty nie miałabyś też cieszyć się blaskiem gwiazdy.

Hollywoodzkie loki można spokojnie wykonać w domu, najlepiej przy pomocy koleżanki, nawet średnio uzdolnionej manualnie. Efekt nie ma być naturalny, ale filmowy, w związku z czym będziemy potrzebować silnego lakieru oraz dobrego nabłyszczacza, który nie obciąża włosów.

Całość zajmuje zwykle około godziny i utrzymuje się dość długo, co pozwala na wykonanie fryzury nawet na kilka godzin przed wielkim wyjściem.

Zaczynamy oczywiście od mycia. Na wilgotne włosy nakładamy piankę albo, lepiej, preparat zwiększający objętość z jednoczesną ochroną przed temperaturą. To ważne, bo lokówka nie sprzyja pożądanemu efektowi zdrowego połysku, a specyfiki takie jak poniżej pomagają zatrzymać wilgoć we włosach.

Kerastase Nutritive Nectar Termique, Wella High Hair Curl Artist

Suszymy włosy do sucha nachylając w międzyczasie głowę do przodu, aby nadać fryzurze objętości. Całość spryskujemy mocnym lakierem i przeczesujemy, aby stworzyć bazę dla loków.

L'Oreal Air Fix spray błyskawicznie utrwalający, Londa Hair Lac Ultra Strong

Przy użyciu lokówki (ok. 2 cm) zakręcamy poszczególne pasma włosów w kierunku przeciwnym do wskazówek zegara. W zależności od pożądanej wielkości loków bierz mniejsze albo większe sekcje i roluj je aż do nasady. Każdy lok upnij oddzielnie przy głowie.

Całość spryskaj jeszcze raz porządnie sprayem i pozwól włosom ostygnąć (ok. 15 minut).

Odepnij loki i przeczesz całość szczotką z naturalnego włosia. Na koniec podkreśl skręty małą ilością nabłyszczacza roztartego w dłoniach.

Goldwell Styling Brilliance Melting Diamonds, REF 050 Gloss Spray

Fot. PRphotos

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA