Letnie loki

Wielki mistrz światowego fryzjerstwa, Franck Provost, na to lato proponuje wspaniałe loki. Warto dać się zainspirować…
/ 13.08.2012 07:00

Wielki mistrz światowego fryzjerstwa, Franck Provost, na to lato proponuje wspaniałe loki. Warto dać się zainspirować…
W przeciwieństwie do super modnych trendów i propozycji z wybiegów, tutaj nie mamy dzikich fluorescenycjnych kolorów ani kontrowersyjnych cięć. Ba, nie ma nawet bobów. Provost na lato przygotował kolekcję, która odwołuje się do naturalności, romantyki i klasycznego połysku w wersji złotego blondu i ciepłego orzecha.

Retro fale

 

Letnie loki

Niczym w hollywoodzkich filmach z lat 50-tych – włosy zaczesane kokieteryjnie na bok, gładko przy głowie, z połyskiem, od ucha skręcone w radosne, warstwowe fale. Odrobina cieniowania od żuchwy niezbędna!

Subtelne podwinięcie

 

Letnie loki

Czyli propozycja idealna dla włosów, które naturalnie się nie kręcą. Gładkość prostych włosów wykorzytujemy na całej długości, podwijając na szczotkę jedynie pocieniowane końce – do wewnątrz dokoła szczęki i na zewnątrz przy dłuższych kosmykach.

Fałdowana asymetria

 

Letnie loki

Dwie fryzury z jednej wyjściowej – cała idea zaś zasadza się na falistej strukturze włosów, które dokoła głowy układają się gładko na jedną stronę (przedziałek z boku). Końce można albo pozostawić do falstego opadania przez ramię albo zapleść w uroczy warkocz.

Luźne loki

 

Letnie loki

Inspirowane włosami modelek – pełne objętości, tekstury, lekkości… Wyglądają ultra naturalnie ale w rzeczywistości wymagają umiejętnego cieniowania, suszenia i podkręcania. Siła skrętu zależy od efektu, jaki chcemy osiągnąć, ale im dłuższe włosy, tym loki powinny być luźniejsze.

Urocze sprężynki

 

Letnie loki

Wreszcie, najbardziej zwarty, elastyczny skręt - spiralnie zakręcone włosy tworzą uczesanie w stylu prawdziwej lalki. W wersji krótkiej emanuje ono radością i młodością, w wersji długiej jest kwintesencją seksapilu i tajemniczej zmysłowości.

Fot. Franck Provost 2012