Lekkie, łatwe, kobiece

W tym sezonie nosimy się krótko i półdługo. Gładkie, pofalowane i w loczkach – moda postawiła na różnorodność.
/ 16.03.2006 16:57
 
Ma być lekko, swobodnie i bardzo kobieco. Ten styl zdecydowanie dominuje. Włosy układają się naturalnie, trochę niesfornie, jak przy podmuchu wiatru. Cieniowanie dodaje im puszystości.

Asymetryczne cięcia, nieregularne pasemka i niepokorne kosmyki odwracają uwagę od niedoskonałości rysów twarzy. Także loczki są trochę chaotyczne i nie przypominają klasycznej mocnej trwałej. Bardzo modne są również grzywki: zarówno te długie i gęste, jak i postrzępione, opadające na oko i zakładane za ucho. Obok głównego trendu dyskretnie wkracza tendencja odwołująca się do lat 30., 40. i 60. Tu każdy włos zna swoje miejsce.

Z krótkich włosów
Zdecydowanie odmładzają. Spójrz, ile aktorek obcięło włosy. Pięknie wyglądają w nich Grażyna Szapołowska, Katarzyna Figura, Danuta Stenka. Krótkie włosy, swobodne i naturalne, sprawiają wrażenie, jakby żyły własnym życiem. Musisz im w tym pomóc, wczesując w nie palcami usztywniające pianki, żele, woski. Pamiętaj, że w bardzo krótkich włosach odsłaniających całą twarz dobrze wyglądają tylko kobiety o klasycznych, drobnych rysach. Dla pozostałych są grzywki, asymetryczne cięcia, nieregularne kosmyki.

Paleta kolorów
Najmodniejsze są naturalne brązy – od jasnych do ciemnych, i różne odcienie blond. Włosy ożywiają pasemka (ale nie te kontrastowe, regularnie rozmieszczone). Są dyskretne, nie wiadomo, gdzie się zaczynają, a gdzie kończą, jakby nieoczekiwanie padł na nie promień słońca. Nadają włosom lekkość, podkreślają strzyżenie.

Z półdługich włosów
Możesz tworzyć różne fryzury. Modne są włosy proste, wycieniowane, wygładzone prostownicą. A także naturalnie pofalowane, jak na zdjęciu obok. Młodej buzi pasować będzie stylowa fryzura z lat 40. czy 60. Możesz również spiąć włosy w kucyk, a końce wymodelować żelem.