POLECAMY

Łatwe sposoby na proste włosy

Puszące się, niesforne kosmyki nie dodają szyku. A proste włosy to jeden z trendów sezonu. Dlatego przygotowaliśmy dla was ściągawkę, jak je wygładzić.
Łatwe sposoby na proste włosy fot. FREE

Stosuj specjalne kosmetyki    
Włosy umyj szamponem z serii wygładzającej (np. Smooth Therapy, Dove; Straight & Easy, Nivea). Następnie zastosuj kosmetyk o działaniu prostującym (mleczko, krem, lotion). Taki preparat nie tylko wygładzi włosy, ale również ochroni je przed niszczącym działaniem wysokiej temperatury suszarki czy prostownicy.


Wykorzystaj płaską szczotkę
Nabieraj pasmo po pasmie na płaską szczotkę i przeciągaj je wolnym ruchem, susząc suszarką. Na koniec spryskaj grzebień lakierem i starannie przeczesz nim włosy. W ten sposób utrwalisz fryzurę.


Sięgnij po prostownicę
To sposób bardziej czasochłonny, ale daje efekt w postaci idealnie wygładzonych pasm. Po nałożeniu kosmetyku o działaniu prostującym (np. Krem wygładzający na gorąco, Hot Liss Termo Ochrona, L’Oréal Paris; Mleczko wygładzające Style Frizz Control, Garnier Fructis) wysusz włosy za pomocą okrągłej szczotki. Następnie rozgrzej prostownicę. Ustaw jej temperaturę na 200 st. C dla włosów zdrowych i ok. 170 st. C – dla cienkich i zniszczonych. Dziel włosy na wąskie pasma i przeciągaj po nich żelazkiem od nasady aż po końce. Dzięki temu efekt prostowania utrzyma się do następnego mycia.


Zapobiegaj puszeniu

Jeśli twoje włosy mają tendencję do puszenia się, wykorzystaj do utrwalania fryzury specjalne kosmetyki anti-frizz (np. Anti-Frizz Spray L’Oréal Professionnel). Daje to rezultat maksymalnego wygładzenia, utrwalenia.


Masz pytanie dotyczące włosów? Zadaj je na uroda.pl
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)