laminowanie fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Laminowanie włosów - jak wygląda zabieg z żelatyną, zalety, efekt

Laminowanie przywraca włosom gładkość i połysk.
Aleksandra Jaworska / 02.01.2018 10:38
laminowanie fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Gdy włosy trudno się rozczesują, łamią i rozdwajają pomoże laminowanie. To intensywna kuracja, dzięki którym sama przywrócisz włosom blask i elastyczność.

Pamiętaj tylko, by po zabiegu zrezygnować ze stosowania urządzeń do stylizacji (suszarka, lokówka, prostownica). Wysoka temperatura będzie bowiem niweczyć efekty regeneracji włosów.

Na czym polega laminowanie włosów żelatyną?

Co to jest laminowanie

  • Do laminowania potrzebujesz zawierającej proteiny... żelatyny spożywczej. Laminowanie utworzy ochronną warstwę wokół włosów, wygładzi nierówności w ich budowie.
  • W 3 łyżkach wrzątku rozpuść łyżkę żelatyny i pozostaw na chwilę, aż zgęstnieje. Następnie dodaj łyżkę odżywczej maseczki do włosów. Przy bardzo długich włosach radzimy podwoić proporcje.
  • Zwilżonymi w miksturze palcami przeciągaj po suchych kosmykach włosów.
  • Nałóż na głowę foliowy czepek 
i ręcznik. Ciepło spowoduje szybsze wnikanie składników w strukturę włosa.
  • Po 40–50 minutach umyj włosy. Zabieg wykonuj 2 razy w miesiącu.

Czego się spodziewać?

Efekt jest natychmiastowy. Należy jednak pamiętać, że z laminowaniem włosów na własną rękę nie można przesadzać. Zbyt duża ilość protein może sprawić, że kosmyki staną się suche, napuszone i pozbawione blasku. Inne objawy tzw. przeproteinowania to m.in. łamliwość, kruchość czy „sianowatość” włosów.

Rezultat utrzymuje się od kilku dni nawet do kilku tygodni - wszystko zależy od kosmetyków, które stosujemy do pielęgnacji włosów. Im silniejsze, tym żelatyna szybciej się zmyje.

Laminowanie u fryzjera

Alternatywą dla domowego laminowania jest zabieg keratynowy. Polega on na rekonstrukcji włosów poprzez pokrycie ich preparatem keratynowym. Polega na "wprasowaniu" we włosy odpowiedniej ilości preparatu keratynowego, za pomocą rozgrzanego do 230 stopni żelazka fryzjerskiego. Dzięki takiemu zabiegowi włosy ulegają wyraźnej poprawie, a efekt widoczny jest niemal natychmiast. Zabieg niestety jest drogi, trzeba zapłacić za niego minimum 500 zł.

Polecamy

Hity redakcji na styczeń!
Przegląd butów na karnawałową imprezę