POLECAMY

Laminowanie – najlepszy domowy sposób na lśniące włosy

Nie potrzebujesz drogich kosmetyków, żeby mieć piękne włosy. Laminowanie wykonasz w domu i będzie cię to kosztować nie więcej niż 5 złotych! Czy to możliwe? Tak! My już pokochałyśmy laminowanie włosów – teraz czas na ciebie! Wystarczy 1 zabieg!

Fot. Fotolia

Czy to możliwe, że w zasięgu ręki każdej z nas jest taki wspaniały produkt, który bez problemu dostaniemy w każdym sklepie spożywczym? Możliwe! Najlepsze jest to, że już po jednym zabiegu laminowania będziesz zachwycona swoimi włosami.

Laminowanie włosów krok po kroku

Ten tajemniczy produkt, który sprawia, że już po jednej kuracji nasze włosy stają się miękkie jak włosy dziecka, błyszczą i w ogóle się nie puszą, to żelatyna. Oprócz niej, do wykonania zabiegu, będziemy potrzebować tylko szampon i odżywkę lub maskę.

Polecamy: Sekret lśniących i gęstych włosów Hindusek

Laminowanie może wykonać każda z was w domu:

Krok 1. Rozpuszczamy łyżkę żelatyny w 3 łyżkach gorącej wody (włosy krótkie, średnie i cienkie) lub 2 łyżki żelatyny w 6 łyżkach wody (włosy długie, gęste) i czekamy do ostygnięcia.
Krok 2. Myjemy włosy szamponem i spłukujemy ciepłą wodą.
Krok 3. Wystudzoną żelatynę mieszamy z ulubioną odżywką albo maską i nakładamy na przesuszone ręcznikiem włosy.
Krok 4. Przykrywamy włosy foliowym czepkiem, owijamy głowę ręcznikiem i zostawiamy na około 30-40 minut.
Krok 5. Dokładnie płuczemy włosy.

Polecamy: Sposoby na lśniące włosy

Jakie efekty uzyskamy po laminowaniu włosów?

Włosy po zabiegu stają się:

  • miękkie jak u dziecka,
  • gładkie,
  • mniej puszące,
  • błyszczące.

Takie efekty uzyskujemy dzięki proteinom zawartym w żelatynie. Trzeba jednak pamiętać, że zbyt duża ilość protein (po zbyt częstym laminowaniu włosów) może dać odwrotny efekt. Włosy staną się matowe, szorstkie i będą się puszyć. Dlatego proponujemy, żeby laminować włosy tylko na specjalne okazje, np. raz na 2 tygodnie.

Tagi: włosy
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/2 lata temu
Ja laminowałam takim preperatem z rossmana, jedna saszetka 7 zł, ale na moich przesuszonych włosach nie zauważyłam żadnej różnicy... Znaczy była, ale taka jak po normalnej odżywce... Moje doświadczenia słabe...
/2 lata temu
PIERWSZY RAZ SŁYSZE O LAMINOWANIU WŁOSÓW! ROBIŁ TO KTOŚ? MOŻECIE NAPISAĆ CZY FAKTYCZNIE EFEKTY SĄ TAKIE JAK TU PISZĄ????????????