Kup żel do włosów

Miały go wszystkie kobiety lat 80-tych a potem słuch po nim zaginął. Żel do włosów powraca jednak do łask i to także dla długich włosów!
/ 21.05.2013 07:46

Miały go wszystkie kobiety lat 80-tych a potem słuch po nim zaginął. Żel do włosów powraca jednak do łask i to także dla długich włosów!

Kup żel do włosów

Fot. Depositphotos

Wraz z modą na mokry efekt, o którym już pisaliśmy, żel do włosów zajął uprzywilejowaną pozycję na fryzjerskich półkach. Używany do wymodelowania pewnych części fryzury albo zamiany całych włosów z mokre kosmyki, jest stosunkowo łatwy w użyciu i nie wymaga stosowania gorących temperatur, które niszczyły nasze włosy podczas prostowania, lokowania, karbowania. Teraz wystarczy włosy umyć, wysuszyć i odpowiednio wystylizować przy użyciu żelu.
 

Oto kilka pomysłów na nażelowane włosy…

Mokre strąki

Kup żel do włosów

Fot. Prada

Włosy na całej długości pokryte są żelem i rozczesane palcami. Kosmetyku jest sporo – na tyle dużo aby udało się zachować „posklejaną” strukturę kosmyków. Stylizacja jest bardzo naturalna, bez układania włosów – ot, efekt jak po wyjściu spod prysznica.

Gładki kucyk

Kup żel do włosów

Fot. Alexander Wang

Koński ogon ma wielką klasę i styl, gdy włosy uda nam się zebrać, mocno zaczesać i wygładzić. Niestety, jest to prawie niemożliwe bez użycia odpowiednich kosmetyków. Żel może pomóc utrwalić górną część fryzury nadając jednocześnie włosom pięknego połysku.

Ujarzmienie fryzury

Kup żel do włosów

Fot. Gucci

Przy pomocy żelu nałożonego miejscowo możemy również ułatwić sobie precyzyjne upinanie fryzury. Ten przykład pokazuje jak łatwo można zebrać włosy ze skroni i związać je z tyłu łącząc piękno rozpuszczonych naturalnych włosów z gładką, uporządkowaną górą.

Irokez

Kup żel do włosów

Fot. Balmain

Żel do włosów można również użyć bardzo minimalistycznie, rozcierając jedynie nieco kosmetyku w rękach i układając przy jego pomocy zaczesane do tyłu boki fryzury. Nie uzyskamy tutaj typowego efektu mokrych włosów, ale ładnie usztywnimy uczesanie i podniesiemy je lekko na górze.

Dobre żele
A oto wybór żeli do włosów, w które warto zainwestować:

 • Alterna, Bamboo Style Freestyle Flexible Control Gel, cena: 120 zł
  elastyczny żel do stylizacji o długotrwałym działaniu, nadający sprężystość i ułatwiający kontrolę nad włosami. Nie kruszy się na włosach. Idealny dla osób, które chcą osiągnąć elastyczną stylizację oraz miękkie i miłe w dotyku wykończenie fryzury.
 • Matrix Design Pulse Tuf Twist Gel, cena: 50 zł
  stworzony z myślą o długich włosach wymagających prostowania. Unikalna, włóknista konsystencja tworzy trójwymiarową siatkę dookoła każdego pasma utrwalając jego pożądany kształt przez wiele godzin.
 • Wella Professionals Sculpt Force Dry Flubber Gel, cena: 60 zł
  Żel nabłyszczający, który pomaga tworzyć efektowne, dramatyczne kształty z połyskiem oraz pewnym, profesjonalnym utrwaleniem. Szybko schnący.
 • John Masters Organics Sweet Orange & Silk Protein Styling Gel, cena: 80 zł
  Żel stylizujący z proteinami jedwabiu i słodką pomarańczą, który dodaje blasku i poprawia strukturę włosów. Dzięki gumie sclerotium oraz gumie arabskiej żel dodaje włosom objętości oraz pozwala na stylizację fryzury. Ponadto nigdy się nie wysusza i nie twardnieje
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)