Kucyk na imprezę

W 2012 roku kucyk stał się fryzurą dywanowo-imprezową i nie przestaje rządzić. Przegląd najelegantszych końskich ogonów u celebrities…
/ 06.02.2013 06:09

W 2012 roku kucyk stał się fryzurą dywanowo-imprezową i nie przestaje rządzić. Przegląd najelegantszych końskich ogonów u celebrities…

Mało która kobieta nie lubi kucyków – są wygodne, łatwe w wykonaniu, praktyczne i świetnie ukrywają problemy typu nieumyte włosy czy niepofarbowane odrosty. Niestety, koński ogon zwykle uważany był za fryzurę nieformalną, domową, od niechcenia. Niedawno to się jednak zmieniło i wielkie gwiazdy, jedna za drugą zaczęły udowadniać, że związane z tyłu głowy włosy mogą wyglądać bardzo kobieco, elegancko, wręcz luksusowo.

Oto garść inspiracji….

Z pompadour

Kucyk na imprezę

Kirsten Stewart, Olivia Wilde
Najbardziej elegancką, wyjściową formą kucyka jest niewątpliwie stylizowany na retro pompadour z ogonem. Włosy na czubku uniesione są do góry dzięki kosmetykom i lekkiemu natapirowaniu tworząc bardzo wyniosły, kobiecy kształt. Idealna fryzura do sukienek z odsłoniętymi ramionami.

Gładkie włosy

Kucyk na imprezę

Kim Kardashian, Salma Hayek
Piękną klasyką jest też gładkie, zdyscyplinowane ściągnięcie do tyłu wszystkich włosów. Wymagane jest tu odpowiednie nabłyszczenie oraz dbałość o kolor ale rezultat może być zjawiskowy, zwłaszcza jeśli połączymy uczesanie z wyraźnym makijażem oczu i idealną cerą.

Z grzywką

Kucyk na imprezę

Jessica Biel, Rachel McAdams
Grzywka dodaje kucykowi zalotności, fantazyjności i kokieterii nie pozbawiając go wszak wcale elegancji. Najciekawiej na imprezy i gale prezentują się grzywki nieco dłuższe zaczesane lekko asymetrycznie do boku.

Asymetrycznie

Kucyk na imprezę

Kirsten Dunst, Charlize Theron
Asymetryczny może być też sam kucyk, stanowiąc ozdobę ramion. W połączeniu z piękną kreacją to stylizacja nieco przekorna, dziewczęca, zdecydowanie odmładzająca. Ta fryzura jest znakomita do włosów cieńszych, mniej zdyscyplinowanych, które możemy jedynie związać i nie musimy troszczyć się o blask, grubość czy gładkość.

Z falą

Kucyk na imprezę

Kate Bosworth, Eva Longoria
Wreszcie, wspaniałym pomysłem jest również podkręcenie ogona na lokówkę na wzór lat 50-tych. Taki spiralny kucyk, wiązany u góry głowy, bardzo pomaga całej sylwetce i świetnie komponuje się z kolczykami i pejsami dookoła twarzy.

fot. prphotos.com

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)