POLECAMY

Które fryzury są najmodniejsze w sezonie wiosna/lato 2011?

Każdy sezon przynosi pewne zmiany w stylizacji fryzur. Dotyczą one zarówno sposobów strzyżenia jak i koloru włosów oraz ich długości. Jak strzyc i upinać nasze włosy w sezonie wiosna/lato 2011, żeby wyglądały modnie? Oto kilka cennych wskazówek i ciekawych propozycji. Zobacz czym zaskakuje sezon wiosna/lato 2011!
Które fryzury są najmodniejsze w sezonie wiosna/lato 2011?

Niezastąpiony kucyk

Dla wielu osób będzie ogromnym zaskoczeniem, że nadal w 2011 dziewczęta, a także zupełnie dojrzałe panie będą spinać swoje włosy w urocze kucyki i to na różnych wysokościach na głowie. Kucyk jest uniwersalny można go czesać na co dzień, a dodając odpowiednie dodatki zmienić w fryzurę wieczorową. Kucyk jest też bardzo prosty i jego wykonanie nie wymaga żadnych umiejętności. Można czesać włosy na zupełnie gładko lub z dużą grzywką. Panie o dość okrągłych buziach mogą uczesać kucyk na czubku głowy, co wyraźnie wyszczupli twarz.

Zobacz także: Wariacje fryzjerskie Dody

Asymetryczne uczesanie na każdą okazję

Powracają do mody i nadal są na topie wszelkie asymetryczne uczesania – może to być kucyk zaczesany na jeden bok, ale można również tak uczesać włosy z dużym skrętem lub mocno natapirowane – z tyłu należy je podpiąć odpowiednio dobranymi spinkami. Tutaj można również pobawić się kolorem – można ciemnym włosom pomalować jasne końcówki lub odwrotnie.

Geometryczne cięcia

Cięcia geometryczne w połączeniu z nasyconymi kolorami włosów tworzą nowoczesne fryzury. Asymetria może być efektem strzyżenia, ale również koczek babuni tradycyjnie czesany na czubku głowy można uczesać z boku.

Tapirujemy włosy?

Powróciła moda na lekko (no, może ciut więcej niż lekko) natapirowane włosy. Jest to nawiązanie do fryzur z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych, gdy nad czołem włosy musiały być uniesione wysoko do góry. Można ten efekt uzyskać stosując preparaty podnoszące włosy nasady i grube wałki lub szczotkę – ale taka fryzura nie jest odporna na wilgoć, a włosy podtapirowane są bardziej odporne zarówno na deszcz, jak i na wiatr. Z tyłu włosy można spiąć a kucyk lub „banana”, a na większe wyjścia w fantazyjny kok z zachodzących na siebie pasm.

fot. mwmedia

Generalnie następuje obecnie teraz ogromne pomieszanie stylów – fryzjerzy nawiązują w swoich stylizacjach do lat dwudziestych i trzydziestych XX wieku, ale również hippisi są dla nich inspiracją, czy takie gwiazdy jak Bridge Bardot, Jane Fonda.

Bob w nowym wydaniu

Powrócił, ku zaskoczeniu wielu osób, bob. Ale bob 2011 jest bardziej fantazyjny, często roztrzepany i dzięki czemu nadający się do każdego kształtu buzi, a nie jak dotychczas sugerowano, że najlepiej ta fryzura maskuje ostre rysy twarzy, optycznie łagodzi zbyt trójkątne buzie oraz zbyt okrągłą twarz. Ta nowa wersja boba może być nawet asymetryczna i często kosmyki bywają podkręcone.

Romantyczna burza loków

Długie włosy są również modne. Generalnie styliści proponują włosy dość gładko zaczesane na górze, a na dole z burzą loków. Wiele znanych gwiazd od lat tak się czesze, wiedząc, że taka fryzura jest z jednej strony bardzo dziewczęca, z drugiej romantyczna.

fot. mwmedia

Zobacz także: Metamorfozy Kasi Zielińskiej

Koki i koczki

Na topie są również wszelkiego rodzaju koki, z których większość czesana jest z odrobiną artystycznego nieładu. Chociaż na wybiegach pojawiły się również „grzeczne”, idealnie upięte, gładkie lub złożone z kilku pasemek zachodzące na siebie koczki.

Fryzury z lat 20. i 30. powracają do łask

Włosy krótkie można podnieść do góry, można ułożyć w loki w stylu lat dwudziestych i trzydziestych. W zasadzie propozycji stylistycznych jest tak dużo, że każda fryzura na głowie może być uznana za modną.

fot. mwmedia

Jeśli trwała, to jaka?

Na szczęście nie wróciła moda na trwałe ondulacje a'la baranek, które były jeszcze powszechnie robione w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych ubiegłego wieku, szczególnie wiosną. Obecnie robi się głównie trwałą ondulację podnoszącą włosy u nasady. Taka trwała dodaje włosom objętości, ale nie daje skrętu.

A co z kolorem?

Na pewno wiele pań zastanawia się, jaki kolor będzie dominował w tym sezonie i tu jest pełne zaskoczenie. Otóż, każdy kolor jest modny. Chociaż pojawiają się pewne ekstrawagancje – widać czasami młode dziewczyny z różowymi włosami – często jest to taki róż przebijający się przez blond.

fot. mwmedia

Modne są w tym sezonie również wszelkie pazurki, mogą być również bardzo kolorowe.

Generalnie w modzie panuje swoistego rodzaju prostota, ale wymagająca dwóch rzeczy: fantazji i perfekcyjnego cięcia. I należy to w tym sezonie wykorzystać to, że można zaszaleć i z kolorem i z fryzurą i wybrać swój własny styl.

Materiał przygotowany przez Klinikę Handsome Men

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)