Krótkie fryzury na jesień 2011

Skracać czy nie skracać? Oto jest pytanie, które przed zimą nurtuje każdą kobietę. Bo wiadomo - w krótszych włosach wygodniej, inaczej, często zdrowiej, gdy mamy poniszczone końcówki…

Skracać czy nie skracać? Oto jest pytanie, które przed zimą nurtuje każdą kobietę. Bo wiadomo - w krótszych włosach wygodniej, inaczej, często zdrowiej, gdy mamy poniszczone końcówki…

Fot. Prphotos

My przekonujemy, aby skracać, ale z głową. Bo zmiana się przyda, włosy odpoczną, a do każdej twarzy można dobrać fryzurkę, które będzie faktycznie zdobić. Zanim jednak podejmiesz decyzje jak ciąć, raczej niż magazyny z gwiazdami, obejrzyj dokładnie w lustrze swoją twarz, aby określić jej kształt. I już można zacząć wybierać cięcie właściwe dla twojej urody…

 

Kwadratowa szczęka

Fot. Prphotos

Podstawowa zasada to unikać podkreślania linii brody. Można więc, jak w przypadku Brooklyn Decker, zdecydować się na warstwowego boba, którego najdłuższe partie sięgają za szczękę wydłużając niejako twarz. Inny świetny pomysł to bob krótszy i zwężany, jak u Kristin Scott-Thomas - zaokrągla o fryzurkę na linii oczu ostro kończąc się i zwężając przed poziomem brody - optycznie twarz jest wtedy ładnie wyszczuplona.

 

Wysokie czoło

Fot. Prphotos

Oczywiście, warto przykryć, bo nikt nie chce przypominać Frankensteina. W takich przypadkach świetnie sprawdza się grzywka - najlepiej cieniowana i asymetryczna, jak u Rihanny, która połączyła ją z modnym cięciem na chłopczycę. Można też podobną grzywkę dopasować do kwadratowego cięcia za uszy, które jest bardzo kobiece i, jak u Jenny Malone, dodaje urodzie niezwykłej klasy.

 

Szpiczasta bródka

Fot. Prphotos

Twarz w kształcie serca wyklucza cięcia zbyt krótkie, które niepotrzebnie podkreślają ostry podbródek i szerokie czoło. Dlatego warto strzyc z umiarem, jak u Jennifer Love Hewitt, u której dłuższy kręcony bob odwraca uwagę od wąskiej bródki, zaś przedziałek na środku ładnie wydłuża całą twarz. Scarlett Johansson zamiast loków postawiła na cieniowanie i stylizację podkreślającą nieład kosmetyków i efekt jest też wspaniały.

 

Twarz okrągła

Fot. Prphotos

To nie lada wyzwanie w połączeniu z krótką fryzurką, ale dla stylistów nie ma rzeczy niemożliwych. Na pewno niewskazane jest odsłanianie całej twarzy, ale już pozostawienie dłuższej góry przy krótszych boczkach, jak u Ginnifer Goodwin, przynosi świetne rezultaty. Podobnie u Michelle Williams, która swoją pixie fryzurką urzekła fanów - zaczesana asymetrycznie, długa cieniowana grzywka załagodziła okrągłość czoła, zaś krótkie boczki wyszczupliły optycznie policzki.

 

Twarz pociągła

Fot. Prphotos

Długa wąska twarz również nie będzie błyszczeć w bardzo krótkich fryzurkach - najlepiej z linią cięcia zejść lekko poniżej lub lekko powyżej linii szczęki. Milla Jovovich wygląda świetnie w kwadratowym cięciu za brodę, które dzięki lokom i przedziałkowi na boku świetnie poszerza buzię. Inaczej, ale też ciekawie strzyże się Iman - proste włosy cieniowane są od brody do linii obojczyka, zaś asymetryczna błyszcząca grzywka pięknie nadaje szerokości.

 

Twarz owalna

Fot. Prphotos

To los na loterii, bo do niej pasują praktycznie wszystkie krótkie uczesania - od mini pixie, jak u Halle Berry, po dłuższe kosmyki jak u Jessici Alby. Z owalną twarzą wybierać możemy wyłącznie wedle gustu, praktyczności i osobowości, bo nie da się ukryć, że to też bardzo ważne przesłanki. Pamiętajmy, że krótsze cięcie wymaga częstszych poprawek u fryzjera, podczas gdy dłuższe może być bardziej wymagające pod względem stylizacji.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (6)
/8 lat temu
wszystkie wyglądają fajnie z krótkimi włoskami, ale taka fryzura wymaga perfekcyjne symetrycznej twarzy, nic się nie ukryje :P
/8 lat temu
Chciałabym krótkie, ale boję sie odrastania
/8 lat temu
wiecie co? nie mogę oderwać oczu od Hally Berry. Ma ponad 40 lat a wygląda lepiej ode mnie. Bezczelna, no :P
POKAŻ KOMENTARZE (3)