POLECAMY

Komu będzie dobrze w krótkich włosach?

To nieprawda, że krótkie włosy dodają lat. Odpowiednio dobrana fryzurka potrafi skutecznie odmłodzić i podkreślić kobiecość. Przeczytaj, co radzi ekspert!
Komu będzie dobrze w krótkich włosach? fot. ONS
Faktem jest, że młode dziewczyny w krótkich włosach tracą odrobinę dziecięcego uroku i wyglądają poważniej, ale też często właśnie na tym efekcie im zależy. Z doświadczenia wiem, że na krótkie włosy decydują się kobiety, które są w trakcie dużych zmian w swoim życiu albo właśnie ich dokonały. Taka stylizacja dodaje energii i sprawia, że kobieta wygląda na bardziej pewną siebie. Jednak warto zdawać sobie sprawę z tego, że obcięcie włosów jest dość radykalną metamorfozą. Dlatego zanim się na nią zdecydujesz, upewnij się, że w krótkich włosach będzie ci do twarzy.

Krótkie włosy - dla kogo?

  • W krótkich włosach najlepiej wyglądają dziewczyny o regularnych rysach twarzy i kształtnej głowie. Warto wcześniej poprosić fryzjera, by ocenił, czy twoja głowa nie jest zbyt płaska.  
  • W takiej fryzurze niekorzystnie wyglądają dziewczyny, które mają odstające uszy.
  • Krótkie fryzurki eksponują szyję. Idealnie pasują posiadaczkom szyi szczupłej i długiej. Jeśli twoja jest dość szeroka albo masz niewielką twarz, zmiana fryzury może ci nie posłużyć. Tak naprawdę liczą się proporcje między szyją i głową. Właśnie z tego powodu krytykowano metamorfozę uroczej Anne Hathaway, której drobna twarz niewiele różni się szerokością od szyi.
  • Krótkie fryzury tylko pozornie są do siebie podobne. Tak naprawdę mogą mieć wiele odsłon. Jeśli masz wysokie czoło, będziesz dobrze wyglądała we fryzurce z grzywką. Z kolei zbyt szerokie czoło skoryguje grzywka, którą można zaczesać tak, by osłaniała jego boki. Dziewczyny, które mają masywne żuchwy, dobrze wyglądają z włosami bardzo krótkimi z tyłu głowy, a nieco dłuższymi po bokach.
Radził: Maciej wróblewski Stylista fryzur, ekspert marki Joico, właściciel salonu YOU & YOU.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)