POLECAMY

Kosmetyki organiczne do włosów

Co to są kosmetyki organiczne do włosów?
Co to są kosmetyki organiczne do włosów?
Kasia

Kosmetyki organiczne stały się ostatnio bardzo modne. Wraz z rosnącym zainteresowaniem ekologią, wzrosła również popularność naturalnych sposobów na zachowanie swojej urody i pielęgnację całego ciała.

Kosmetyki organiczne w swoim składzie nie mogą zawierać żadnych sztucznych substancji chemicznych czy innych dodatków wyprodukowanych w laboratorium. W ich skład wchodzą więc jedynie produkty uzyskane w wyniku naturalnej, ekologicznej produkcji – zarówno pochodzenia roślinnego, zwierzęcego i mineralnego. Niedopuszczalne jest stosowanie pestycydów czy innych sztucznych nawozów, aby poprawić wydajność produkcji. Bardzo ważne jest także ich opakowanie. Żaden kosmetyk organiczny nie może być przechowywany w sztucznych pojemnikach, które z trudnością ulegają biodegradacji – na przykład plastikowych słoiczkach. Zamiast tego, gotowe kosmetyki umieszcza się w szklanych opakowaniach, a potrzebne szkło pochodzi z recyklingu.

Spośród rosnącej listy kosmetyków organicznych do włosów, znaleźć możemy naprawdę ciekawe preparaty – dostosowane do potrzeb różnych rodzajów kosmyków. I tak – znajdziemy szampony regenerujące zniszczone włosy – zawierające na przykład naturalny miód lub wyciąg z żeń-szenia czy awokado. Dla włosów z łupieżem poleca się preparaty zawierające szałwię, a także organiczny cynk. Znajdziemy również odżywki do włosów zawierające bardziej skondensowane składniki pielęgnujące zniszczone włosy, preparaty do włosów farbowanych czy te, które cechują się nadmiernym puszeniem i niesfornością.

Oczywiście, za takie kosmetyki będziemy musieli zapłacić znacznie więcej niż w przypadku tradycyjnych, chemicznych preparatów. Wynika to z samego procesu ich produkcji (wiele prac wykonywanych jest ręcznie) oraz ilości zużytego surowca potrzebnego na wyprodukowanie jednego preparatu.

Agnieszka Obstawska - trycholog, badania skóry głowy, zabiegi fryzjerskie

www.handsomemen.pl

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/rok temu
Ja od kiedy wywaliłam drogeryjne kosmetyki mam mega piękne włosy. U mnie najlepiej sprawdza się sklep organicznewlosy - mają fajny wybór kosmetyków do włosów z różnymi problemami i nigdy się nie zawiodłam