Kosmetyki do włosów - jak używać fot. Fotolia

Kosmetyki do stylizacji włosów

Czego potrzebujesz, by ułożyć fajną fryzurę? Wystarczą ci odpowiednie kosmetyki i zręczne palce.
Aleksandra Jaworska / 24.11.2017 15:46
Kosmetyki do włosów - jak używać fot. Fotolia

Pianka, lakier, żel, wosk – te kosmetyki do stylizacji zna każdy. Jednak do rodziny tych preparatów regularnie dołączają nowe, które potrafią o wiele więcej, niż tylko utrwalić uczesanie. One sprawią, że włosy będą ci zawsze posłuszne.

Kosmetyki do stylizacji

Preparat do loków

Dyscyplinuje  puszące się włosy, poprawia skręt loków. 

Jak używać? Wyciśnij preparat na dłoń, rozetrzyj i rozprowadź na wilgotnych włosach. Ugniataj poszczególne pasma - to ułatwia tworzenie się zgrabnych loków. Wymodelowanie włosów ułatwi użycie suszarki z dyfuzorem.

Klej do włosów

Elastyczny, mocny i gęsty kosmetyk do układania wyrazistych fryzur. Błyskawicznie zdyscyplinuje półdługie i krótkie fryzury. Nadaje się do tworzenia fantazyjnych fryzur, np. irokezów.

Jak używać? Rozetrzyj w dłoniach kosmetyk , włóż palce we włosy i pocierając je, układaj, jak chcesz.

Pasta do włosów

Służy do utrwalania fryzur lub poszczególnych pasm. Nadaje włosom artystyczny nieład i matowe wykończenie. Do krótkich włosów

Jak używać? Rozetrzyj preparat w dłoniach i lekko go ogrzej, wtedy łatwiej ci będzie go aplikować. Nakładaj na suche pasma.

Preparat prostujący włosy

Występuje w postaci sprayu, mleczka, kremu, olejku. Ułatwia wygładzanie włosów.

Jak używać? Rozprowadź preparat równomiernie na wilgotnych włosach. Następnie wyprostuj kosmyki na grubej okrągłej szczotce, albo po wysuszeniu wygładź rozgrzaną prostownicą.

Nabłyszczacz do włosów

Zazwyczaj występuje w formie sprayu. Zawiera dużą ilość odbijających światło polimerów. Jego zadanie to dodawanie włosom lustrzanego blasku.

Jak używać? Suche pasma spryskaj z odległości ok. 20 cm. Nie przesadź z ilością preparatu, bo włosy będą wyglądać na tłuste.

Puder do włosów

Kosmetyk w postaci białego proszku, który zapewnia natychmiastową (lecz nie długotrwałą) kontrolę nad włosami.

Jak używać? Wysyp trochę pudru na dłonie, potrzyj je i palcami układaj fryzurę. By nadać jej objętość, aplikuj proszek u nasady włosów.


Nasze rady

  • Przed modelowaniem warto umyć włosy. Gdy są świeże, łatwiej nadać im pożądany kształt. Ale uwaga: niektóre preparaty do stylizacji nakładamy na suche, a inne na mokre włosy. 
  • Bądź oszczędna. Warto użyć mniej kosmetyku niż przedawkować. Wtedy ryzykujesz, że włosy będą wyglądać na przetłuszczone i bez życia. Przyjmuje się, że porcja pasty i kleju odpowiada monecie 50- gr, nabłyszczacza, preparatu do dyscyplinowania loków i prostowania włosów 3-5 porcjom dozownika, pudru stylizującego zawartości płaskiej łyżeczki.

Autorka tekstu jest redaktorką dwutygodnika "Przyjaciółka".

Tagi: włosy
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/24.12.2015 22:40
Ja chciałam szczerze polecić Maskę w Sprayu 12 w 1 od Chantala :) produkt rewelacja, pozwala na łatwą stylizację włosów, a przy tym zawiera wiele składników odżywczych, chroni przed UV, przeciwdziała puszeniu i wiele innych, świetne rozwiązanie, można kupić przez internet, dużo nie kosztuje :)