Koński ogon na 3 sposoby

Koński ogon należy do fryzur klasycznych, które chyba nigdy nie wychodzą z mody. To niezbyt skomplikowana fryzura, którą można urozmaicać na wiele sposobów. Koński ogon to wygodne uczesanie, choć zdarza się, że bolą nas włosy i skóra głowy od zbyt mocnego spięcia lub złego wykonania fryzury. Jak tego uniknąć?
/ 29.08.2013 13:12

Koński ogon to wygodne uczesanie. Wszystkie włosy zbieramy razem, a sama stylizacja doskonale wygląda zarówno na całkiem prostych, lekko falowanych, jak i bardzo pokręconych włosach. Do jej upięcia wystarczy zaledwie jedna gumka do włosów, a możliwości przyozdobienia końskiego ogona jest naprawdę sporo. Założoną na włosach gumkę można opleść kosmykiem włosów, żeby fryzura wyglądała jeszcze bardziej naturalnie. Można również założyć zamiast gumki kolorową chustkę lub wpiąć we włosy ozdobną spinkę. Są również i takie uroczystości, kiedy to pasuje wpiąć z boku kucyka kolorowy kwiat lub też założyć ozdobną opaskę.

Zobacz też: Fryzury w stylu Beyonce i Joanny Krupy

Kucyk jest ponadczasowy          

Koński ogon zawsze kojarzy się z radością, wygodą, komfortem, a to przecież podstawa i dobrego wyglądu, i dobrego samopoczucia. Nawet najpiękniejsza fryzura nie będzie dobrze wyglądała, jeśli zamiast przyjemności będzie powodować dyskomfort czy też ból. Jeśli masz gęste, ciężkie włosy, a upniesz je na czubku głowy, to ich ciężar może powodować nawet ból głowy. Dlatego też jedna z naszych dzisiejszych propozycji dzięki podzieleniu włosów na dwie części i umiejętnym ich upięciu sprawi, że koński ogon wystąpi w nowej, eleganckiej odsłonie, a jednocześnie nie będzie wywoływał bólu głowy.

Zobacz też: Wielcy fryzjerzy - Boski Antoine

Wysoki kucyk

Wysoki kucyk /fot. Glitter

Koński ogon jest tak prostą fryzurą, że bez problemu można ją wykonać samodzielnie. Jednak, aby uzyskać efekt idealnego wygładzenia lub też większej objętości warto użyć kilku kosmetyków do stylizacji, które podniosą włosy u nasady lub też odpowiednio je zdyscyplinują. Koński ogon doskonale się prezentuje, kiedy włosy są zaczesane do góry, jest wycieniowana prosta lub też skośna grzywka, przedziałek jest z boku lub też na środku głowy. Wszystko zależy wyłącznie od tego, w jakiej wersji tej fryzury podobasz się sobie najbardziej i najlepiej się czujesz.

Zobacz też: Jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy?

Koński ogon

Kucyk z koczkiem /fot. Glitter

Trzy sposoby na koński ogon     

W pierwszej wersji koński ogon jest klasyczny, gładki, bez dodatków i ozdób. Taka wersja się doskonale sprawdzi w przypadku rozpoczęcia roku szkolnego i nie tylko. Na co dzień i od święta gładki koński ogon jest zawsze trafnym wyborem, a taka stylizacja wcale nie zajmie nam dużo czasu. Do jej wykonania potrzebujesz  brylantyny, wosku lub innego kosmetyku, który wygładzi i zdyscyplinuje włosy. Nałóż niewielką ilość na włosy i rozetrzyj, a następnie zaczesz gładko włosy do góry i zwiąż wysoko z tyłu głowy.

Zobacz też: Sposoby na elektryzujące się włosy

Koński ogon z osłonką

Koński ogon z osłonką /fot. Glitter

Druga wersja końskiego ogona to fryzura w lekkim nieładzie. Natapiruj lekko całe włosy u nasady i zamiast mocno je ściągać i gładko rozczesywać, po prostu wygładź je pobieżnie palcami, zepnij gumką z tyłu głowy, a z boków wypuść po małym kosmyku, aby dopełnić fryzurę.

Trzecia wersja. Podziel włosy na dwie partie – górną i dolną. Dolną gładko zaczesz i zwiąż gumką w miarę wysoko, a górną natapiruj i wygładź lekko grzebieniem. Następnie wszystkie włosy z górnej partii zakręć wokół końskiego ogona i podepnij wsuwkami chowając ich końce pod zawinięte włosy. Na koniec spryskaj całość delikatnie lakierem i fryzura jest gotowa. Doskonale nadaje się ona do grubych, ciężkich i gęstych włosów.            

Materiał przygotowany przez Klinikę Handsome Men

Stylizacje fryzur i akcesoria do włosów pochodzą z kolekcji marki Glitter, www.glitter.pl

Zobacz także: Jak samodzielnie zrobić ozdobną opaskę?