POLECAMY

Konsekwencje częstego mycia włosów

Zastanawiasz się, jak częste mycie włosów wpływa na ich kondycję? Tłumaczymy, jakie przykre konsekwencje niesie ze sobą zbyt częste mycie włosów.

mycie włosów

fot. Fotolia

Jak często myć włosy? Nad tym pytaniem głowi się niejedna osoba. Codzienne mycie włosów powoduje, że są one zawsze puszyste, lekkie, a fryzura wygląda świeżo, lecz zbyt częste mycie może powodować nadmierne przetłuszczanie się włosów lub nawet ich uszkodzenia.

Konsekwencje zbyt częstego mycia włosów

Częściej bowiem sięgamy wtedy po suszarkę, prostownicę czy lokówkę. Włosy przez stylizację tracą swoją witalność (mimo stosowania produktów kosmetycznych). Naturalna bariera chroniąca skórę głowy to sebum, gdy często myjemy włosy, wówczas pobudzamy skórę do produkcji sebum, co w konsekwencji powoduje powiększenie się gruczołu łojowego.

Zbyt częste mycie może również doprowadzić do wypadania włosów i wcześniejszego łysienia, gdyż przerost gruczołów łojowych uciska na naczynia krwionośne, które dostarczają substancji odżywczych do cebulki włosów. Włosy stają się cieńsze i słabsze.

Pamiętaj o dobrych kosmetykach

Ważne jest również dobór odpowiednich  produktów kosmetyczny myjących i pielęgnujących włosy – dobranych do typu skóry głowy. Dobrze dobrany kosmetyk nie będzie powodować nadmiernego przetłuszczają się skóry głowy .

Pamiętaj, że jeśli stosujesz maskę lub odżywkę, nigdy nie nakładaj jej na skórę głowy tylko 10 cm poniżej nasady włosów.

Zobacz także: Błędy w pielęgnacji włosów

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/3 lata temu
Ja myję codziennie włosy niestety, już tak je przyzwyczaiłam, jeśli chcę żeby wyglądały ładnie...ale czasem nie mam takiej możilwości to używam suchego szamponu..Np jak jestem na jakimś wyjeździe czy coś. Kupiłam sobie ostatnio na i-styl.pl takie mini wersje batiste więc jest to wygoda, no ale też trzeba pamiętać, że za często takich specyfików nie można używać ;)
/3 lata temu
Ja od kilku lat myję co drugi dzień i nie mam z nimi żadnych problemów. Zbyt częste np. codzienne, osłabia strukturę włosa co w konsekwencji doprowadza do przetłuszczania się,łupieżu lub jednego i drugiego. Pamiętajmy jednak, aby stosować odpowiednie szampony i odżywki, najlepiej na bazie naturalnych wyciągów z roślin, pozbawionych detergentów. Jak tylko czas nam na to pozwoli zostawmy suszarkę w szafce i pozwólmy naszym włosom wyschnąć w naturalny sposób.
/3 lata temu
Uważam, że warto jest dobrać sobie dobry szampon kiedy myje się włosy często. Jest taka firma Pilomax, która produkuje kosmetyki Wax. Ich produkty nie mają parabenów, silikonów. Bardzo delikatnie myją włosy, maski też są super. Nie oblepiają włosów. Dzięki temu dłużej wyglądają świeżo, ładnie. I można dzięki temu nie dość, że myć rzadziej to jeszcze używając ,,zdrowego,, szamponu. Polecam.
POKAŻ KOMENTARZE (1)