POLECAMY

Kolor na głowie, czyli vademecum farbowania włosów

Jak farbować włosy, by ich nie zniszczyć i jednocześnie, by efekt koloryzacji utrzymał się jak najdłużej? Czego nie lubią farbowane włosy, a co jest im niezbędne, by były zdrowe i pięknie lśniły? Dlaczego nie warto myć włosów przed farbowaniem?
Kolor na głowie, czyli vademecum farbowania włosów

Długowłose muszą więcej

Jeśli masz długie włosy i decydujesz się na farbowanie ich w domu , kup 1–2 opakowania farby więcej niż ilość polecana przez producenta.

Podczas koloryzacji może okazać się, ze mieszanki zabrakło. Lepiej wiec przygotować się na taką niespodziankę.

Pianka, pędzelek czy aplikator?

Istotny jest wybór odpowiedniej formuły. Do wyboru masz klasyczne farby do aplikacji pędzelkiem, pianki, farby z aplikatorem. Jeśli farbujesz włosy sama, bez pomocy drugiej osoby, wybieraj produkty wygodne w użyciu.

Przykładem jest pianka, którą łatwo się nakłada. Jeśli masz grube lub kręcone włosy, sięgnij po farbę o płynnej konsystencji, dzięki czemu łatwo i precyzyjnie rozprowadzisz ją na włosach.

Zobacz też: Jak wybrać odpowiednią farbę do włosów?

Nie myj!

Należy także pamiętać, aby przed koloryzacją nie myć czupryny. Najlepiej jeśli zrezygnujesz z niego również w dniu poprzedzającym zabieg. Wytworzy się wówczas naturalny płaszcz lipidowy, który zabezpieczy włosy przed zbytnią ingerencją składników chemicznych. Dodatkowo tak przetrzymane włosy łatwiej podzielić na pasma,  a to pomoże w rozprowadzeniu na nich farby.

Gdy masz farbowane włosy…

Farbowane włosy nie lubią silnego słońca, gdyż wtedy szybciej płowieją, a także chloru, który przyspiesza wypłukiwanie barwnika. Pamiętaj, aby koniecznie zabezpieczać włosy kosmetykami z filtrami UV i unikać kąpieli w basenie.

Żeby przedłużyć efekt koloryzacji, koniecznie stosuj kosmetyki przeznaczone do włosów farbowanych. Szampony i odżywki, jak również kosmetyki do stylizacji, zawierają specjalne składniki, dzięki którym kolor będzie  trwalszy, a włosy bardziej lśniące. Zainwestuj też w kosmetyki termoochronne  i  te zawierające filtry UV, gdyż dzięki nim ochronisz włosy i ich kolor przed szkodliwym działaniem ciepła z urządzeń do stylizacji oraz przed słońcem.

Zobacz też: Co wiesz o farbowaniu włosów?

Domowe farbowanie

Jeśli farbujesz włosy w domu, kup farbę o ton jaśniejszą niż planowałaś. Efekt koloryzacji i tak jest zazwyczaj bardziej intensywny niż ten widoczny na opakowaniu. Poza tym zawsze łatwiej jest wzmocnić kolor niż go osłabić.

Maska na włosy – koniecznie, gdy są przesuszone

Po farbowaniu włosy mogą być nieco przesuszone. Dlatego bardzo ważne jest stosowanie kosmetyków o mocno nawilżającym uelastyczniającym działaniu. Sama odżywka nie wystarczy. Raz w tygodniu zafunduj włosom kurację regenerującą. Wybieraj maski zawierające substancje, które mają szansę trwale związać się z osłonką np. gliceryna, witamina E, panthenol. Maskę nakładaj na całej długości włosów. Jeżeli masz czas, możesz zostawić ją na dłużej, ale zwykle nie ma takiej potrzeby. Do tego, żeby naprawdę dobrze zadziałała, wystarczy 10 minut. Następnie dokładnie spłucz maskę z głowy i delikatnie osusz włosy ręcznikiem.

Materiał przygotowany przez Klinikę Handsome Men.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/3 lata temu
Też farbuję Biokapem i mogę go polecić każdemu, kto szuka alternatywy w pielęgnacji włosów :)
/3 lata temu
Ja jak już farbuję włosy to robię to farbami aptecznymi. Najczęściej wybór pada na Biokap. Dzięki jemu naturalnemu składowi nie muszę aż tak bardzo dbać o moje włosy jak w przypadku farb chemicznych.
/5 lat temu
więcej o tym http://modafon.pl/654-jak-farbowac-wlosy.html