Kobieta z ładnymi włosami fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Keratynowe prostowanie włosów - wygładzi je i zregeneruje

Pomoże w zmaganiach z niesfornymi pasmami, nawilży je, odżywi, intensywnie zregeneruje. Efekty widać nawet 5 miesięcy!
Joanna Futkowska / 24.11.2017 04:00
Kobieta z ładnymi włosami fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Zabieg  keratynowego prostowania włosów opracowano w Brazylii, z myślą o kobietach z niesfornymi, kręconymi, wysuszonymi słońcem włosami. Dlatego jest doskonałym sposobem na puszące się, trudne do ułożenia pasma. Poleca się go osobom, których włosy są zniszczone, przesuszone, matowe, a w wilgotne dni nie dadzą się opanować. Można go przeprowadzić również na włosach farbowanych.

Na czym polega keratynowe prostowanie włosów

Na czym polega keratynowe prostowanie włosów?

Na włosy aplikuje się preparat, którego głównym składnikiem jest keratyna – białko będące głównym składnikiem włosów. To od jej struktury zależy jaki kształt mają włosy - czy są proste czy kręcone. Preparaty kreatynowe, w których składzie prócz regenerującej uszkodzone włosy keratyny, znajdują się wyciągi roślinne i witaminy, które odżywiają i nawilżają pasma, a także antyoksydanty i kwasy tłuszczowe, które chronią włosy przed szkodliwymi czynnikami.

Preparat nakłada się pędzelkiem na włosy i wprasowuje się go za pomocą żelazka fryzjerskiego. Keratyna wnika w strukturę pasm, uzupełniając ubytki. Na koniec włosy suszy się suszarką.

Keratynowe prostowanie - jakie włosy można poddać zabiegowi?

Zabieg tylko w salonie

Zabieg keratynowego prostowania włosów najlepiej wykonywać w profesjonalnych salonach fryzjerskich. Powinien go robić przeszkolony specjalista, używając do tego certyfikowanych preparatów i profesjonalnych narzędzi. Niefachowa obsługa grozi katastrofą. Jeśli nałoży się na przykład zbyt dużo preparatu, włosy będą oklapnięte, jakby przetłuszczone, a zbyt gorące żelazko może je przesuszyć, a nawet przepalić. Cena keratynowego prostowania włosów waha się od 500 nawet do 1000 zł (w zależności od ilości zużytego preparatu).

Jak utrwalić efekty?

Po zabiegu włosy są zregenerowane - nawilżone, odżywione, gładkie, sprężyste, lśniące i proste, ale podatne na układanie. Można na parę miesięcy zapomnieć o prostownicy. Nawet w wilgotne dni można spacerować po dworze bez obaw, że zaczną się puszyć i będą przypominały siano. Rezultaty utrzymują się nawet do 5 miesięcy, pod warunkiem jednak, że będziesz o włosy odpowiednio dbać:

  • Przez kilka pierwszych dni nie wolno myć włosów, nie należy też ich mocno spinać, wiązać, zagniatać.
  • Do późniejszej pielęgnacji trzeba używać szamponów bez soli, keratynowych odżywek i masek.
  • Należy odstawić wszystkie kosmetyki zawierające alkohol, SLS/SLES, silikony.
  • Po zabiegu przez 2 tygodnie nie powinno się farbować włosów.

Keratynowe prostowanie włosów - kiedy zabieg może się nie udać

 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/05.03.2019 12:50
Moje włosy męczone zabiegami jak prostowanie i trwała kilka lat temu bardzo dobrze przyjęły zabieg keratynowy. Fryzjer zaproponował mi keratynę Amazon Keratin, która fajnie zregenerowała mi włosy.