POLECAMY

Keratynowe prostowanie włosów

Keratynowe prostowanie włosów to zabieg, który nie tylko modeluje włosy, ale także głęboko je odbudowuje. Dowiedz się, na czym dokładnie polega i komu jest polecany!

Keratynowe prostowanie włosów

fot. Fotolia

Keratynowe prostowanie włosów to zabieg polecany przede wszystkim kobietom, które mają dość codziennej długotrwałej walki z włosami, która w 90 proc. przypadków kończy się zwykłym "kucykiem". Dedykowany jest także paniom o włosach zniszczonych po różnych zabiegach fryzjerskich.

Na czym polega keratynowe prostowanie włosów?

Keratynowe prostowanie włosów polega na wprasowaniu preparatu zawierającego naturalną keratynę we włosy. Keratyna wnika w ubytki włosów, pozostawiając je prostymi, lśniącymi i gładkimi. Po zabiegu można w ogóle zrezygnować z używania prostownicy lub je ograniczyć do minimum. Poziom wyprostowania włosów zależy w dużej mierze do ich rodzaju, struktury czy stopnia zniszczenia.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Producenci płynów keratynowych mówią o utrzymaniu się efektu przez 2-3 miesiące, zastrzegając sobie przy tym odpowiednią pielęgnację włosów produktami pozbawionymi detergentów myjących takich jak SLS (sodium laureth sulfate). Duże znaczenie ma także "zniszczenie" włosa, jakie nastąpiło przed zabiegiem. Bywa, że przy włosach mniej zniszczonych efekt utrzymuje się nawet do roku.

Jak zabieg keratynowy wpływa na włosy farbowane?

W czasie zabiegu keratynowego włosy są uzupełniane keratyną, co może zaowocować "wypchnięciem" cząsteczek koloru z włosa, czyli zmienić jego odcień. Po zabiegu włosy mogą się wydawać wypłowiałe.

Czy po zabiegu można farbować włosy?

Przed i po zabiegu nie możemy włosów farbować przez minimum 14 dni. Po zabiegach keratynowych zaleca się wykonywanie koloryzacji w profesjonalnych salonach fryzjerskich dobrymi produktami o obniżonej zawartości amoniaku, żeby efekt zabiegu keratynowego utrzymywał się dłużej.

Czy zabieg keratynowy wyprostuje włosy kręcone?

Zabieg nie wyprostuje w 100 proc. włosów mocno kręconych. Takie włosy po zabiegu mogą stać się puchate i nijakie, czyli ani kręcone ani proste... i nie mówimy tu o pięknych amerykańskich falach.

Zobacz także: Trwałe prostowanie włosów

Jakie mamy alternatywy dla keratynowego prostowania włosów?

Keratynowy zabieg prostowania włosów to jedyny zabieg, który łączy trwałe prostowanie z intensywną kuracją odbudowującą włosy. 

Jedyną alternatywą są chemiczne (trwałe ondulacje) zabiegi prostujące, ale nie niosą one ze sobą efektu pielęgnacji włosa.

Ile kosztuje zabieg? 

Cena za zabieg w salonie, w którym pracuję to ok. 450 zł przy włosach krótkich, 550 zł przy włosach średnich i nawet do 750 zł przy włosach długich.

Cena uzależniona jest od zużycia produktu, więc przy włosach długich, a cienkich i delikatnych cena może być niższa. 

Na cenę zabiegu decydujący wpływ ma koszt zakupu dobrej jakościowo keratyny (ta syntetyczna jest najtańsza, ale dla włosa najgorsza) oraz praca fachowca i długi czas wykonania. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że oczekiwany efekt osiągniemy tylko wtedy, kiedy zabieg będzie wykonany przez profesjonalistę, ponieważ wymaga ogromnej staranności i precyzji.

Myślę, że minimalna cena za taki zabieg to ok. 300 zł, przy minimalnym zużyciu produktu (włosy krótkie) i niskich kosztach utrzymania salonu.

Polecamy: Keratyna – na pomoc zniszczonym włosom

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/11 miesięcy temu
A gdzie robiłaś tą keratyną? Bardzo długo się trzyma.
/rok temu
Trochę drogi ten zabieg, ale efekt długo się trzyma. Mi przy prostowaniu keratyną amazon keratin utrzymał się pół roku zanim musiałam zrobić następny:)
/4 lata temu
Czy ktoś z was prostował włosy w salonie fryzjerskim przy użyciu naturalnej keratyny? Macie jakieś polecone miejsce w Warszawie, gdzie wykonują keratynowe prostowanie włosów i nie zdzierają