Keratynowe prostowanie – nie widzę efektów!

Niedawno wykonałam keratynowe prostowanie, ale niestety nie widzę żadnych efektów tego zabiegu. Co robić? Dlaczego tak się stało?

włosy

fot. Fotolia

Dzień dobry!

Kilka dni temu wykonywałam zabieg keratynowego prostowania. Niestety, nie widzę efektów – po umyciu głowy włosy znów są w takim samym stanie, jak przed zabiegiem. Użyłam odpowiedniej prostownicy, wszystko wykonałam zgodnie z ulotką dołączoną do zestawu. Co mogło być powodem niepowodzenia? A może na niektórych włosach ten zabieg nie działa – jeśli tak, to dlaczego i na jakich?

Proszę o poradę!

Milcia.

Zobacz też: Keratynowe prostowanie – jakie włosy można poddać zabiegowi?

Na pytanie odpowiada Ewa Stefańska, specjalista trycholog-biotechnolog z Kliniki Włosów HairLAB:

Zabieg keratynowego prostowania włosów jest zabiegiem składającym się z wielu etapów. Ważne jest aby podążać za instrukcją krok po kroku, ponieważ niedopełnienie któregoś z punktów może zniweczyć całe przedsięwzięcie. Ważne jest, aby po zabiegu nie myć włosów przez co najmniej 48h.

Jeśli wykonała Pani te wszystkie punkty zgodnie z instrukcją, ciężko będzie wskazać przyczynę braku efektu. Być może zakupiony zestaw do samodzielnego keratynowego prostowania włosów zawierał jakieś wady, może był przeterminowany. Ważna jest też temperatura w jakiej były prostowane włosy. Proszę się upewnić, że nagrzewa się ona do wymaganej temperatury.

Nie spotkałam się do tej pory z przypadkiem, w którym przyczyną braku efektów podczas keratynowego prostowania włosów były same włosy.  Produkty do keratynowego prostowania włosów podczas prawidłowo przeprowadzonego zabiegu wnikają w głąb włosa i powodują jego wyprostowanie.

Zobacz też: Kosmetyki do włosów suchych i zniszczonych

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/3 lata temu
keratynowe prostowanie to miazga dla wlosow. moim zdaniem lepiej uzyskac naturalny skręt włosów stosujac szampony bez silikonow i chemii, np biovax glamour.