Terapia keratynowa jest hitem w salonach fryzjerskich. fot. fot. Fotolia

Keratyna – na pomoc zniszczonym włosom

Jeśli twoje włosy są zniszczone, przesuszone i myślisz, że jedynym sposobem na przywrócenie im blasku jest ich skrócenie – jesteś w błędzie. Jest dla nich ratunek – kosmetolodzy wykorzystali najnowsze zdobycze medycyny, by uzdrowić twoje włosy – stworzyli terapię keratynową, która jest hitem w niektórych salonach fryzjerskich.
/ 02.11.2011 20:11
Terapia keratynowa jest hitem w salonach fryzjerskich. fot. fot. Fotolia

Keratyna

To podstawowy budulec włosów. To ona odpowiada za to, by włosy wyglądały zdrowo i były błyszczące. Niestety czynniki zewnętrzne oraz codzienne zabiegi sprawiają, że włosy tracą ten cenny składnik i stają się wysuszone i zmatowiałe.

Przywrócić blask

Pewnie wydaje Ci się to nieprawdopodobne, że już w czasie jednego zabiegu włosy mogą na długo odzyskać dawną sprężystość i blask i nie wymaga to długotrwałych wyrzeczeń, czy ich obcięcia. Ich regeneracja jest niewyobrażalnie prosta - twoje suche, łamliwe i rozdwajające się włosy po prostu utraciły cenny budulec, jakim jest keratyna. Na szczęście współcześnie kosmetologia znalazła na to lekarstwo – terapię keratynową.

Ponadto na rynku są już dostępne preparaty do codziennej pielęgnacji włosów zawierających keratynę: szampony, odżywki, maski do włosów.

Polecamy: Jak pielęgnować kręcone włosy?

Terapia keratynowa

Nie ma szybszej i trwalszej metody na przywrócenie włosom ich zdrowia bez względu na to jak bardzo są zniszczone.

Taki zabieg polega na naniesieniu preparatu keratynowego, który rekonstruuje zniszczone włosy. Efekt jest widoczny natychmiast, ponieważ włosy są odbudowywane już podczas jednego zabiegu. Jeśli terapia keratynowa jest przeprowadzona umiejętnie – struktura włosów pozostanie nienaruszona i widocznie się poprawia. Nawet jeśli włosy są bardzo zniszczone. Kosmetolodzy uważają wręcz, że im włosy są w gorszym stanie, tym bardziej spektakularny będzie efekt terapii.

Efekty zabiegu utrzymują się od 3 do 5 miesięcy.

Kiedy potrzebna jest terapia

Gdy włosy wołają o pomoc. Są przesuszone, łamliwe, rozdwojone i potrzebują natychmiastowej i długotrwałej odbudowy. Keratynę można stosować do każdego rodzaju włosa, nawet do przydłużonych. Kosmetyki, które ją zawierają można bez przeciwwskazań stosować codziennie.

Zobacz także: Siano na głowie, czyli włosy przesuszone