Jesienne trendy fryzjerskie

Poza grzywką, która zdobywa nie tylko wybiegi ale i jesienne ulice, fryzjerska moda przynosi nam również inne ciekawe trendy, których nie muszą się bać nawet śmiertelniczki.

Poza grzywką, która zdobywa nie tylko wybiegi ale i jesienne ulice, fryzjerska moda przynosi nam również inne ciekawe trendy, których nie muszą się bać nawet śmiertelniczki.

Tej jesieni cięcia i skomplikowane upięcia ustąpiły miejsca prostocie i minimalizmowi. Najmodniejsze są uczesania nieskomplikowane, wyraziste w swojej zwykłości, doprowadzone do perfekcji bez wrażenie przesadnej sztukaterii. Oto trzy gorące trendy, które udało się nam wyłowić z pokazów jesiennej mody pret-a-porter...

Asymetryczny przedziałek

Jesienne trendy fryzjerskie

Fot. Daks, Diesel, Michael Van der Ham

Najlepszy pomysł na romantyczne wieczory w świetle świec oraz szalone imprezy długich jesiennych nocy. Warunek podstawowy to asymetria bardzo znaczna – 5-7 cm to minimum. Bo w przeciwieństwie do symetrycznego, zwykłego przedziałka, ten na boku wydobywa znakomicie oczy i nadaje nam niegrzecznego, zmysłowego charakteru kobiety niepokornej. Włosy mogą być gładko zaczesane dla wyraźniejszego efektu, jak również nieco zmierzwione aby podział nie rzucał się aż tak w oczy. Całą fryzurę dobrze jest umocnić lakierem a zbyt krótkie włoski można ujarzmić wsuwkami.

Perfekcyjne strąki

Jesienne trendy fryzjerskie

Fot. 3.1 Phillip Lim, BCBG Max Azria

Wygladają jakbyś wyszła właśnie z łóżka albo... wymknęła się jesiennej wichurze. W szaleństwie jest jednak metoda, bo chaos jest tutaj kontrolowany a pozornie niedbała fryzura to efekt zamierzony. Modna jest matwość, zmierzwienie, tekstura wyodrębniająca drobne kosmyki włosów. Efekt taki można osiągnąć stosując suche szampony i puder w sprayu, które obudowują włosy i dają im sztywniejszej, bardziej podatnej na układanie formy. Całość układamy palcami, bo grzebień czy szczotka niweczą zamierzony chaos.

Schludne kucyki

Jesienne trendy fryzjerskie

fot. Anna Sui, Calvin Klein, Chanel

Wreszcie, najpokorniejszy, ale też najbardziej uniwersalny trend tej jesieni to perfekcyjne, schludne kucyki, które cechuje prostota, elegancja i precyzja wykonania. Modne są zarówno wysokie jak i niskie upięcia, ale w tym przypadku nie ma mowy o chaosie czy spontaniczności – całość musi być czysta i wykończona, włosy u góry gładkie i mocno ściągnięte. Zamiast gumki można użyć kosmyka z włosów do okręcenia kucyka, zaś nieco ciekawsza alternatywa obejmuje podniesienie włosów z tyłu głowy dla nadania fryzurze objętości i retro charakteru.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/6 lat temu
od dzisiaj to już zimowe fryzury;p ale spray o którym mówisz sprawdza się i zimą:)
/6 lat temu
Na pewno połysk włosów nigdy nie wyjdzie z mody. Ja teraz kupiłam sobie świetny nawilżający spray do włosów- nabłyszczający Toni &Guy i jest doskonałym uzupełnieniem i zakończeniem naszej fryzury