Jakie preparaty wzmacniają włosy?

Rozjaśnianie, farbowanie, używanie kosmetyków do stylizacji, suszarki i prostownicy bardzo niszczy włosy. Aby je wzmocnić, warto zainwestować w preparaty, które zadziałają zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz włosów. Do wyboru mamy m.in.: olejki, odżywki i jedwab w płynie. Tylko co wybrać?
/ 25.07.2013 10:09

Olejki – kupne i domowe

W drogeriach i aptekach można nabyć olejki, które służą poprawie kondycji włosa. Nie dość, że nabłyszczają kosmyki, to witaminy zawarte w ich składzie wnikają głęboko w strukturę włosów, odżywiając je od środka.

Zamiast kupować olejki, można zrobić sobie domowe spa. Wystarczy nałożyć na włosy trochę oliwy z oliwek i pozostawić na około 20 minut, a następnie spłukać. Po tak regularnie wykonywanym zabiegu włosy z pewnością będą lśniące i zdrowe.

Odżywki i maseczki do włosów

Czym różnią się odżywki i maski do włosów?

Odżywki służą przede wszystkim do ujarzmienia włosów, to znaczy sprawiają, że dzięki nim włosy nie są tak problematyczne w układaniu. Z kolei maski do włosów bogate są w duże ilości witamin, a aby efekt zastosowania maski był widoczny, należy pozostawić ją na głowie na około pół godziny. Taki zabieg wykonuje się podczas kąpieli, ponieważ pod wpływem gorącej wody łuski włosa otwierają się, a składniki odżywcze zawarte w preparacie lepiej wchłaniają się w strukturę włosa.

Zobacz też: Jak zapobiegać powstawaniu kołtunów?

Jedwab w płynie

Choć jedwab w płynie nie należy do najtańszych kosmetyków, to jego skład sprawia, że włosy stają się nadzwyczaj gładkie, odżywione i ładnie się układają. Wystarczy na mokre lub suche włosy nałożyć nawet parę kropel jedwabiu, by po ułożeniu fryzury zauważyć, jak włosy lśnią i doskonale się prezentują.

Uwaga: nie wolno nadużywać jedwabiu w płynie. Jest on tak tłusty, że stosowany w zbyt dużej ilości sprawiłby, że włosy szybciej by się przetłuszczały i nie wyglądałyby na zdrowe.

Witaminy – odnowa od wewnątrz

Aby włosy rozwijały się we właściwy sposób, należy dostarczać organizmowi odpowiednią ilość witamin i mikroelementów. Wybierajmy tabletki, które w swoim składzie mają takie witaminy jak: witaminy z grupy A, B i C oraz cynk, biotynę i inne. Dzięki takiemu składowi nie tylko wygląd włosów ulega poprawie (staja się one mocne i zdrowe), lecz także paznokcie i skóra odzyskują swój dawny blask.

Pamiętajmy, że podstawą utrzymania pięknego wyglądu (w tym zdrowych włosów) jest zbilansowana dieta, na którą składa się przyjmowanie odpowiedniej ilości białka, tłuszczy i węglowodanów.

Zobacz też: Jak najbezpieczniej suszyć włosy?

Materiał przygotowany przez Klinikę Handsome Men.