POLECAMY

Jaką fryzurę wybrać na sylwestra lub imprezę karnawałową?

Fryzura, tak jak strój, powinna być dopasowana do okazji oraz do rodzaju przyjęcia. W okresie sylwestrowo-karnawałowym możesz pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa np. brokat, ozdoby, tapir. Musisz jednak pamiętać, ze nie każde szałowe uczesanie będzie odpowiednie na imprezę firmową czy elegancki bal. Mamy kilka pomysłów na każdy rodzaj imprezy sylwestrowo-karnawałowej.
Jaką fryzurę wybrać na sylwestra lub imprezę karnawałową? fot. schwarzkopf

Impreza firmowa

Bardzo wiele przedsiębiorstw, szczególnie dużych korporacji organizuje zabawy i bankiety sylwestrowo-karnawałowe dla wszystkich pracowników, gdzie bawić będą się zarówno przedstawiciele zarządu oraz podwładni niższego szczebla. W takim przypadku, musisz pamiętać o kilku podstawowych zasadach, nie tylko przy wyborze sukienki, ale także podczas stylizacji swojej fryzury.

W przypadku korporacyjnej imprezy warto postawić na proste, eleganckie oraz klasyczne uczesania, z drobnymi modyfikacjami. Pomyśl więc o wariacjach na temat boba, różnorodnych koków oraz kręconych włosów.

Zobacz także: Fryzury na sylwestra i karnawał - nasz wybór (20 fryzur!)

Przy modelowaniu fryzury powinnaś wziąć pod uwagę także fakt, jakie miejsce w firmie zajmujesz – nie chciałabyś bowiem, aby przez cały wieczór Twoje menedżerka patrzyła na Ciebie zawistnie, gdyż to Ty przyciągasz uwagę wszystkich mężczyzn. Jeżeli natomiast sama zajmujesz stanowiska kierownicze, możesz pozwolić sobie na więcej, cały czas pamiętając jednak o tym, aby ostateczny efekt nie był zbyt drapieżny i nazbyt oryginalny.

Najatrakcyjniejsze w tym przypadku i z pewnością bezpieczne rozwiązania, to albo zaczesane gładko do tyłu i zebrane w ciasny, przypięty do głowy kucyk, z końcówkami zarzuconymi na ramię (taka fryzura idealnie współgra z kreacjami odsłaniającymi ramiona i wyrazistymi dodatkami w postaci kolczyków lub naszyjników) albo też spięte w formę imitującą kok gęste i grube loki.

Wytworny bal

Jeżeli Nowy Rok masz zamiar przywitać nie w pracy, tylko podczas innego, eleganckiego balu, wtedy z pewnością będziesz mogła pozwolić sobie na o wiele więcej. Nie powinnaś jednak przesadzać – zbyt duża ilość ozdób wpiętych we włosy, nadmiar brokatu, przesadny balejaż, czy też jaskrawe pasemka, z pewnością nie sprawdzą się w czasie tegorocznej zabawy. O wiele korzystniej zaprezentujesz się w prostych upięciach i ewentualnie nietypowo stylizowanych końcówkach oraz grzywce.

Musisz pamiętać, że fryzura powinna wytrzymać całonocną zabawę. Z tego też powodu, powinna być stabilna, porządnie upięta i utrwalona, tak aby żadne, niesforne kosmyki nie zepsuły w czasie kolejnych godzin trwania balu i kolejnego tańca, misternie przygotowywanej przez cały dzień fryzury.

Idealnym rozwiązaniem okazać może się warkocz – uczesanie to nigdy nie wychodzi z mody, a co więcej jest wygodne i niezwykle praktyczne. Aby mieć pewność, że warkocz będzie się pewnie trzymał przez całą noc, warto ciasno przypiąć go szpilkami albo wsuwkami do reszty włosów, szczelnie blisko głowy lub zawinąć go w wianek z tyłu głowy albo na jej środku (ewentualnie możesz spróbować stworzyć z niego upięcie imitujące kok).

Polecamy: Sylwestrowo-karnawałowe ozdoby do włosów - galeria

Domówka

Wydawać by się mogło, że popularne jeszcze kilkadziesiąt lat temu prywatki, odeszły już całkowicie w zapomnienie – obecnie ponownie zaczynają stawać się niezwykle popularne, szczególnie wśród studentów oraz ludzi młodych, którzy jednak dawne prywatki przekształcili w „domówki”.

Zobacz także: Szybkie i proste fryzury na karnawał

Bardzo wiele z was, z pewnością właśnie na takowej domówce spędzi nie jedną karnawałowa  noc w tym roku. Chociaż jest to o wiele mniej oficjalna impreza niż firmowy albo elegancki bal, to i tak będziesz chciała prezentować się i czuć atrakcyjnie, pociągająco oraz modnie.

Nie powinnaś jednak przesadzać ze stylizacją i postawić przede wszystkim na praktyczne i proste rozwiązania, tak aby włosy nie przeszkadzały Ci podczas zabawy ze znajomymi.

Na pewno korzystnie w czasie sylwestrowo-karnawałowej domówki zaprezentujesz się z odpowiednio wystylizowanym bobem. Wywinięte na zewnątrz końcówki, natapirowane lub też postawione do góry kosmyki na czubku głowy, a także nieregularnie rozrzucona albo spięta do boku grzywka, to tylko kilka z wszystkich rozwiązań, które mogłabyś zastosować.

Oczywiście pamiętaj o odpowiednim utrwaleniu całości, tak aby włosy nie przeszkadzały Ci w czasie zabawy.

Polecamy: Karnawołowo-sylwestrowy błysk na włosach

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)