POLECAMY

Jaka fryzura pasuje do kwadratowej twarzy?

Jaką fryzurę powinnam wybrać, jeśli mam kwadratową twarz i wystające kości żuchwy? Proszę o kilka modnych propozycji na fryzurkę krótką, średnią i długą. Agnieszka z Piły
Jaka fryzura pasuje do kwadratowej twarzy?

Powinnaś nosić proste, długie włosy oraz decydować się na cięcia z pazurkami. Odpowiednie będą też hollywoodzkie loki w stylu Aniołków Charliego. Jeśli chcesz krótką fryzurkę, odpowiedni będzie dla ciebie klasyczny paź.

Grzywki lepiej przy takim kształcie twarzy unikać, ale jeśli ją lubisz wybierz tę bardzo długą lub ściętą ukośnie i wycieniowaną. Kości policzkowe powinnaś ukryć za pomocą długich wycieniowanych kosmyków. Ich końce możesz wywijać. Końce kosmyków mogą zachodzić nieco na policzki. Ukryją wówczas masywną dolną szczękę.

Zobacz także: Dopasuj z nami swoją fryzurę

Masz problem z włosami, skórą głowy albo kosmetykami do włosów? Zapytaj eksperta. Odpowiedzi na najciekawsze pytania znajdziesz w dziale Porady fryzjera.

Materiał przygotowany przez Klinikę Handsome Men

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/5 lat temu
Najlepiej znaleźć jakąś sławną osobę, która ma dany kształt twarzy i zobaczyć jak ona stara się to korygować. Kwadratową buzię ma np. Keira Knightly i zwykle ją odrobinę zwęża nosząc rozpuszczone włosy opadające na policzki, dłuższe lub a la bob do brody. Myślę, że takie zasłonięcie brzegów twarzy trochę skoryguje jej owal. Może warto spróbować.
/5 lat temu
właśnie. ja też mam kwadratową twarz jestem brzydka i wgl ;C i żadna fryzura mi nie pasuje !
/6 lat temu
tez mi porady .. wszędzie to samo piszą :/ a może jakieś zdjęcie albo cokolwiek .. :|