POLECAMY

Jak zrobić loki?

Proste włosy niechętnie się kręcą. Co ma jednak zrobić dziewczyna o włosach prostych jak druty, gdy chce chociaż na jeden wieczór mieć burzę loków? Po pierwsze powinna przygotować okrągłą szczotkę lub lokówkę, piankę do włosów i lakier utrwalający fryzurę. Jak zrobić loki? Radzimy!
Jak zrobić loki?

Grzywki, loki, zawijasy…

Elementami nadającymi danej fryzurze wyjątkowego charakteru są podkreślenia w stylu zawijanych końcówek włosów czy też małych loczków. Do ich wykonania będziesz potrzebowała:

  • okrągłej szczotki o stosunkowo małej średnicy,
  • pianki do włosów,
  • lokówki,
  • lakieru utrwalającego.

Zobacz też: Jakie fryzury były modne w starożytności?

Jak wywinąć końcówki?

W przypadku wywiniętych końcówek wystarczy, abyś końcówki kosmyków nawijała na szczotkę od zewnętrznej części włosów i – przytrzymując przez chwilę pod strumieniem ciepłego powietrza suszarki – nadawała im odpowiedni kształt.

Nasza rada? W celu efektywniejszego utrwalenia przed samym modelowaniem wetrzyj w kosmyki odrobinę pianki utrwalającej.

Na zakończenie spryskaj swoje dzieło lakierem do włosów. Podobnie postępuj w przypadku loczków, z tym jednak wyjątkiem, że zamiast szczotki używaj lokówki, na której końcówkę powinnaś zawijać pasma na całej swojej długości.

Ale uwaga! Przed tego rodzaju zabiegiem stylizacji warto, abyś dodatkowo wtarła we włosy kosmetyk, którego celem będzie ochrona struktury włosa przez zbyt wysoką temperaturą.

Ułożoną fryzurę utrwal za pomocą wspomnianego lakieru.

Zobacz też: Do czego służą nam włosy?

Co z grzywką?

Jeśli zaś chodzi o ułożenie grzywki, to w takim przypadku powinnaś pokusić się o zastosowanie okrągłej szczotki o stosunkowo dużej średnicy. Modelowanie, poprzez zwinięcie od wewnętrznej strony włosów, powinno być przeprowadzane przy użyciu ciepłego strumienia suszarki. Uzyskany w ten sposób efekt utrwal za pomocą lakieru stylizującego.  

Autor: klinika Handsome Men

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (6)
/6 lat temu
A mi, niezależnie od sposobu kręcenia i utrwalania, włosy i tak się prostują po paru godzinach... Musiałabym chyba użyć baaardzo silnego lakieru, żeby loki się utrzymały :(
/6 lat temu
Pamiętam jak zakładałam na noc papiloty i pamiętam dramatyczne poranki, kiedy trzeba było rozplątać włosy :D
/6 lat temu
Papiloty na noc :) tylko trzeba uważać żeby wszystkie zakręcić w jedna stronę:)
POKAŻ KOMENTARZE (3)