POLECAMY

Jak zmyć farbę z włosów?

Czy domowym sposobem mogę jakoś zmyć farbę z włosów?
Czy domowym sposobem mogę jakoś zmyć farbę z włosów?
Kasia

Teoretycznie nie da się zmyć trwałej farby z włosów, praktycznie - czasem da się. Jedynym sposobem na sprawdzenie tego, jest umycie włosów szamponem głęboko oczyszczającym. Włosy należy umyć dwa razy, z tym, że po drugim myciu należy zostawić pianę na włosach i odczekać około pół godziny. Jeżeli przy spłukiwaniu zauważysz, że woda jest ciemna, to znak, że jest nadzieja, że kolor z kolejnymi myciami znacznie wypłucze się.

Agnieszka Obstawska - trycholog, badania skóry głowy, zabiegi fryzjerskie

www.handsomemen.pl

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (17)
/6 lat temu
Witam.Zacznę od tego że przez wiele lat rozjaśniałam włosy(u fryzjera). Niestety rozjaśnianie mocno odbiło się na ich stanie,były zniszczone i łamliwe.Postanowiłam skończyć z rozjaśnianiem. Od dłuuugiego czasu wiele osób namawiało mnie na zmiane koloru na rudy. W końcu się skusiłam. Wszystkim się podobał ten kolor,tylko nie mnie. No dobra,wszystko cacy,ale jak tu zmyć kolor bez dodatkowego niszczenia ich. Zabrałam się za to od razu. Zaczęłam myć włosy przeciwłupieżowym nizoralem. Miałam bardzo intensywny rudy kolor,który stopniowo zaczął się wymywać. Przy każdym myciu woda była lekko złota. Poszłam za ciosem i kupiłam profesjonalny szampon oczyszczający z joanny-nakładam go w dość dużej ilości,spieniam i pozostawiam piane na jakieś 20min,jak mam czas to robie taką kuracje dwa razy dziennie. i Co? W miesiąc z intensywnej rudości dającej po oczach zeszłam do złotawego blondu,ciemniekszego na odrostach:) Jestem mega zadowolona bo niedługo będę mogła położyć farbę blond by wyrównać kolor.
/5 lat temu
Mozna spróbować z szamponami oczyszczającymi - mój taki ostatni hit to szampon Toni& Guy. Mozna kupic go już teraz w Rossmanie. Także naprawde bardzo polecam.
/5 lat temu
faktycznie ten szampon oczyszczający jest dobry, juz 2 raz mnie uratował
/7 lat temu
zmyj proszkiem do pieczenia powinno pomóc
POKAŻ KOMENTARZE (14)