POLECAMY

Jak zapobiegać wypadaniu włosów

Sezonowe wypadanie włosów zdarza się zwykle po zimie - wczesną wiosną, kiedy nasza dieta uboga jest w warzywa i owoce. Sprawdź, jak można temu zapobiec.
Jak zapobiegać wypadaniu włosów fot. FREE
Wypadanie włosów jest uzależnione nie tylko od pory roku. Jego najczęstszą przyczyną jest zły sposób odżywiania – nieprzemyślana dieta, która eliminuje niektóre produkty, a także jedzenie wysokoprzetworzonych produktów (typu fast food). Powstają wtedy niedobory białkowe, brakuje aminokwasów oraz metali śladowych (ważne dla zdrowia włosów są szczególnie żelazo i cynk).

Inne przyczyny to niedoczynność lub nadczynność tarczycy. Pod wpływem hormonów przyspieszony jest metabolizm, wtedy włosy szybko rosną, ale także szybko się starzeją i wypadają.

W czasie trwania ciąży wzrasta wydzielanie gestagenów, które hamują wypadanie włosów i synchronizują je w aktywnej fazie wzrostu. Przez trzy miesiące od porodu, gdy spada poziom tych hormonów, włosy starzeją się szybko i wypadają.

Aby powstrzymać wypadanie, sięgnij po suplementy diety. Zamiast multiwitaminowych lepiej wybierać ukierunkowane na problem wypadających i słabych włosów. Odpowiednie dla ciebie tabletki powinny zawierać cynk i żelazo, selen i krzem niezbędne do produkcji keratyny (głównego budulca włosów) oraz miedź – wpływającą na barwę i strukturę włosów.

Radziła dr n. med. Joanna Czuwara, specjalista dermatolog.

Masz problem z włosami? Poradź się innych na uroda.pl
Tagi: włosy
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)