POLECAMY

Jak zapobiegać elektryzowaniu się włosów?

Uciążliwość elektryzowania się włosów sprawia, że wiele kobiet wiąże je wciąż w kucyk. Niepotrzebnie – jest wiele sposobów na pokonanie tego problemu: wystarczy dobrać odpowiednie kosmetyki, szczotkę do włosów, suszarkę, a nawet ubrania, które nie potęgują elektryzacji, a wręcz jej zapobiegają.
Jak zapobiegać elektryzowaniu się włosów?

Kilka słów o szczotkach i suszarkach

Kosmetyki to jedno, a właściwa pielęgnacja to drugie. Wiele osób nie docenia zalet dobrej pielęgnacji i gdy już włosy są bardzo zniszczone, zaczynają szukać pomocy u specjalistów.

Gdy kupujemy suszarkę do włosów lub prostownicę, należy wybierać modele z funkcją jonizacji powietrza. Włosy tak wysuszone lub wyprostowane nie będą się elektryzować.

Osoby ze szczególną tendencją do elektryzowania się włosów powinny wybierać odpowiednie dla siebie szczotki i grzebienie – większość nich jest wykonana z plastyku i będzie jeszcze potęgowała problem. Polecane są raczej grzebienie i szczotki z drewna.

Zobacz też: Ratunku, moje włosy się elektryzują!

Ubranie też jest ważne

Ważne jest ubranie, które się nosi. Jeśli włosy sięgają co najmniej do ramion, to bluzki, swetry czy koszule z tworzyw sztucznych pogorszą jeszcze ich stan (przez pocieranie o tworzywo jeszcze bardziej będą się elektryzowały!).

Gdy myjesz głowę…

Zawsze należy kończyć mycie włosów spłukaniem ich ledwie ciepłą wodą. Do mycia włosów oraz ich odżywiania trzeba wybierać kosmetyki (np. odżywki), które zawierają ceramidy i proteiny, ponieważ te składniki wbudują się w miejsca różnych ubytków we włosach, dzięki czemu staną się one mocniejsze i sprężyste (jednak nie wolno przesadzić z ilością i częstotliwością ich używania).

Dziewczyny o bardzo cienkich i delikatnych włosach mogą stosować takie odżywki co najwyżej raz w miesiącu.

Dobrze jest spać na poduszce z poszewką z jedwabiu lub satyny, ponieważ ich bardzo gładka powierzchnia nie przyczynia się do zaczepiania łusek włosów i ich uszkodzeń.

Zobacz też: Czy warto stosować maski i odżywki do włosów?

Materiał przygotowany przez Klinikę Handsome Men.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)