POLECAMY

Włosy dobrze zakręcone

Seksowne fale, romantyczne loki czy egzotyczne karbowania są bardzo efektowne. Dowiedz się, jak zakręcić włosy, żeby uzyskać loki o jakich marzysz.
Włosy dobrze zakręcone fot. FREE
Falowane włosy są niezwykle kobiece i zmysłowe. Niektóre z nas dostały je w prezencie od natury. Na szczęście wszystkie możemy je mieć, jeśli tylko zechcemy. Wystarczy dokonać wyboru metody: trwała ondulacja czy codzienna stylizacja.

Włosy ondulowane wymagają suszenia suszarką z nakładką zwaną dyfuzorem. Aby były wyraziste, trzeba je czasem kręcić na wałki. Pasma po trwałej są też suche – wymagają więc pielęgnacji odżywkami.

Z kolei codzienna stylizacja zabiera więcej czasu niż układanie włosów po trwałej, ale jest mniej kosztowna. Najbardziej pracochłonne okazuje się modelowanie za pomocą wałków, są one jednak najtańsze i nie niszczą włosów. Najpopularniejsze to te przypinane szpilkami, jeśli jednak nie radzisz sobie z nimi, wybierz wałki z rzepami (trzymają się same). Dość szybko ułożysz włosy prostownicą i karbownicą, ale stosowane często wysuszają pasma. Ta metoda wymaga więc, tak jak przy trwałej, kupna intensywnych odżywek.

Nawijamy na wałki

W wilgotne pasma wgnieć piankę lub spryskaj je lotionem. Następnie nawijaj je na wałki. Szerokość pasm nie powinna być grubsza niż szerokość wałków. Pamiętaj o starannym ułożeniu końców, aby się nie zagięły. Wysusz włosy, zaczekaj, aż wałki (np. Inter-Vion, 5,70 zł/3 szt.) ostygną i ściągnij je. Loki lekko rozczesz palcami i utrwal lakierem.

Zakręcamy na lokówkę

Umyj włosy i wymodeluj na szczotce. Potem dziel je na pasma nie szersze niż 3 cm i nawijaj spiralnie na lokówkę (np. MPR, 81 zł). Rozwijaj dopiero, gdy wierzchnia warstwa włosów robi się ciepła.

Używamy karbownicy

Umyte włosy spryskaj sprayem zabezpieczającym przed wysoką temperaturą. Wysusz je, prostując szczotką. Każde pasmo, zaczynając od ich nasady, chwytaj w karbownicę (np. Remington, 89 zł), raz przy razie, i trzymaj przez chwilę.
Tagi: loki, włosy
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/6 lat temu
ja stosuje suszarko lokowke i wuchodza super loki!mam ciezkie i trudno ukladajace sie wlosy, ale pianka do stylizacji i suszarko lokowka z lidla ddaja sobie z tym rade :P nie zabiera to az tyle czasu :)