Płukanką mocno nabłyszczającą, a jednocześnie wyraźnie wzmacniającą delikatne włosy, jest kosmetyk, którego bazę stanowi sok wyciśnięty ze świeżej cytryny.

Jak zadbać o włosy przed Walentynkami?

Przygotowanie fryzury na Walentynki wcale nie musi zająć Ci mnóstwa czasu, jeśli tylko Twoje pasma będą właściwie do niej przygotowane. Co więc powinnaś zrobić jeszcze przed walentynkami, aby zagwarantować swoim kosmykom pożądane piękno i dobrą kondycję? Jakich kosmetyków używać i na jakie zabiegi się skusić?
/ 11.02.2011 12:57
Płukanką mocno nabłyszczającą, a jednocześnie wyraźnie wzmacniającą delikatne włosy, jest kosmetyk, którego bazę stanowi sok wyciśnięty ze świeżej cytryny.

Kosmetyki dobrane odpowiednio do rodzaju włosów

Wbrew pozorom odpowiednia stylizacja włosów wcale nie musi pochłaniać zbyt dużej ilości czasu. Sekret tkwi bowiem nie w tym, ile wspomnianego czasu poświęcisz na przysłowiowe „stanie” przed lustrem, a tylko bazuje na tym, jak czas ten będzie przez Ciebie wykorzystany. Zanim jednak przystąpisz do jakichkolwiek zabiegów związanych z właściwym układaniem pasm pamiętaj, że tak naprawdę większość z nich możesz wykonać wyłącznie na zdrowych i odpowiednio odżywionych włosach. Dzieje się tak z prostej przyczyny: włosy zaniedbane czy nawet „chore”, z problemem rozdwojonych końcówek bądź też po prostu przesuszone, nigdy nie będą wystarczająco podatne na działanie kosmetyków do ich stylizacji. Nie licz więc na to, że dobry lakier do włosów rozwiąże wszystkie Twoje problemy związane na przykład, z puszeniem się pasm. 

Zobacz także: Jak przygotować kosmetyki do suchych włosów?

Jeśli więc pragniesz, aby stylizacja przyniosła pożądane efekty, zadbaj o zdrowie swoich włosów dużo wcześniej. A w jaki sposób powinnaś tego dokonać? Przede wszystkim należy zaopatrzyć się w kosmetyki silnie odżywiające zniszczoną strukturę włosa. Polecane w tym przypadku są zwłaszcza różnego rodzaju odżywki jak i balsamy. Poza tym, dwa razy w tygodniu powinnaś zafundować swoim włosom kurację silnie nawilżającą. Najlepiej, jeśli przeprowadzisz takową przy użyciu maski do włosów – zarówno tej kupnej, jak i kosmetyku własnego wyrobu. Z całą pewnością godnym polecania przepisem, który przyda się dziewczynom pragnącym dogłębnego odżywienia i nawilżenia struktury pasm, jest przepis polecany przez ekspertów Kliniki Handsome Men, a dotyczący mlecznej maseczki na włosy.

Do przyrządzenia tego rodzaju maseczki potrzebowała będziesz około 50 ml maślanki, 50 ml mleka koziego, 30 ml wywaru z kwiatów rumianku oraz 30 ml szamponu dla dzieci. Wszystkie składniki należy ze sobą bardzo dokładnie wymieszać, a następnie tak przygotowaną papkę nałożyć na zwilżone uprzednio włosy. Po upływie pięciu do piętnastu minut mieszankę należy dokładnie spłukać z włosów, zaś pasma umyć przy pomocy tradycyjnie używanego szamponu. Systematyczne stosowanie mlecznej maski do włosów wpłynie dodatnio na zniszczoną strukturę pasm, odżywki kosmyki i sprawi, że w niedługim czasie staną się one jedwabiście gładkie i cudownie błyszczące.

Zbawienna moc domowej płukanki

Nie od dziś wiadomo, że największy efekt wywołują włosy lśniące i emanujące zdrowym blaskiem. W celu uzyskania takowego, fryzjerzy Kliniki Handsome Men radzą zastosowanie odpowiednich płukanek domowej roboty, które w znacznym stopniu przyczynią się do uzyskania pożądanego efektu.

Płukanką mocno nabłyszczającą, a jednocześnie wyraźnie wzmacniającą delikatne włosy, jest kosmetyk, którego bazę stanowi sok wyciśnięty ze świeżej cytryny. Taki wyrób uzyskasz mieszając ze sobą połowę szklanki soku ze wspominanej cytryny z połową szklanki wody destylowanej. Po dokładnym połączeniu się ze sobą składników, użyj mieszanki w charakterze tak zwanej „ostatniej wody” po umyciu włosów.

Naturalnie po zastosowaniu wspomnianej mieszanki nie należy już płukać włosów zwykłą wodą.

Drugim, tego rodzaju kosmetykiem, jest płukanka piwna. Jak zapewne nie trudno się tego domyśleć, bazą kosmetyku jest nic innego, jak tylko piwo. Niemniej jednak, w odróżnieniu od płukanki cytrynowej, „piwny” kosmetyk ma na celu zarówno dodanie efektywnego blasku, jak i wygładzenie struktury pasm. Poza tym wyraźnie zmiękcza ona sztywne i trudne do ułożenia włosy. Do jej przygotowania potrzebowała więc będziesz połowy szklanki przegotowanej wody i dwóch szklanek jasnego piwa. Następnie, po zmieszaniu składników, postępuj podobnie jak w przypadku płukanki z soku cytryny. Uwaga: płukanka piwna, choć stosowana systematycznie przynosi naprawdę dobre rezultaty, pozostawia jednak na włosach charakterystyczny zapach piwa. Z tego względu radzi się, aby była ona używana wyłącznie na noc, natomiast rano – jeśli zapach piwa wciąż będzie utrzymywał się na kosmykach – należy przepłukać pasma za pomocą zwykłej, przegotowanej wody. 

Zobacz także: Jak przygotować ziołowe kosmetyki do włosów?

Doraźna pielęgnacja włosów tuż przed walentynkami – aby przyniosła Ci jak najlepsze efekty – powinna być przeprowadzana co najmniej na dwa tygodnie przed świętem zakochanych. Jeśli jednak nieco „spóźniłaś się” z przygotowaniami to pamiętaj, że ostatecznością są rozwiązania „siłowe”. Warto więc zaopatrzyć się w dobrą prostownicę do włosów oraz produkty do stylizacji takie jak mocne pasty czy też innego rodzaju kremy wygładzające.

Niemniej jednak są to rozwiązania, które w żadnym wypadku nie będą w stanie przynieść takiego efektu, jaki będziesz w stanie uzyskać na włosach w pełni zdrowych i dogłębnie odżywionych. Najlepiej więc, abyś do swojej „godziny zero” zaczęła przygotowywać się około jednego miesiąca przed wielkim dniem. Taki czas pozwoli Ci na uzyskanie właściwych efektów, które z całą pewnością procentowały będą jeszcze długo po zakończeniu wieczoru walentynkowego.

Materiał przygotowany przez Klinikę Handsome Men

Masz problem z włosami, skórą głowy albo kosmetykami do włosów? Zapytaj eksperta. Odpowiedzi na najciekawsze pytania znajdziesz w dziale Porady fryzjera.