POLECAMY

Jak wzmocnić cienkie włosy

Twoje kosmyki łatwo się rozdwajają, nie są podatne na układanie i brakuje im tak pożądanej przez kobiety objętości? Przeczytaj, co możesz z tym zrobić.
Jak wzmocnić cienkie włosy fot. FREE

Rodzaj włosów to kwestia genetyczna, dlatego często dziedziczymy je po rodzicach albo dziadkach. Niestety, włosy cienkie (cieńsze o 25 proc. od normalnych) są trudne, zwłaszcza jeśli chodzi o stylizację. Na szczęście nowoczesne zabiegi fryzjerskie dodają im objętości nawet na kilka tygodni!

Zabiegi u fryzjera:
Strzyżenie.
Przy takich włosach dobre strzyżenie to podstawa sukcesu. Najlepiej sprawdzą się krótkie i półdługie uczesania.

Pogrubianie.
Polecamy zabiegi zwiększające objętość, m.in. Volume Therapy Biolage (ok. 40 zł). Dzięki nim kosmyki stają się wyraźnie grubsze i uniesione u nasady.

Zabiegi w domu:
Stosuj odżywki.
Używaj specjalnych szamponów do cienkich włosów i odżywki typu „włos w płynie” (z pogrubiającą keratyną lub proteinami).

Opuszczaj głowę. Oczywiście podczas suszenia. Ten trik sprawi, że włosy się „napuszą” i optycznie zyskają na objętości.

To ci może pomóc:

1. Włos w płynie Plantica, ok. 10 zł 2. Szampon błotny Powitanie z Afryką, 26 zł 3. Jedwab w płynie Artiste, 5 zł 4. Czekoladowy szampon chroniący kolor, 6 zł
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/8 lat temu
Zgadzam się,że rodzaj włosa jest dziedziczna. Włos cienki jest trudny do stylizacji i że połowa sukcesu to dobre ścięcie. Jeżeli chodzi o zwiększanie objętości i pogrubianie to u mnie się nie sprawdza.Pomaga mi opuszczenie głowy przy suszeniu włosów. Szampon dove z odżywką również na mnie działa.Ja swoje włosy też wzmacniam od środka (suplementy,dieta,witaminy)
/8 lat temu
chyba że ktoś ma krótkie włosy. Długie włosy się przez to plączą i puszą, ale nie przy skórze:/
/8 lat temu
Jakiś czas temu kupiłam sobie w Drogerii Natura prezentowany w powyższym artykule jedwab z serii Artiste. Szczerze go polecam! Dobrze odżywia włosy, nadaje im przyjemną miękkość i gładkość, pozostawiając na nich miły i świeży zapach. Za tę cenę - produkt bomba!