POLECAMY

Jak wyprostować kręcone włosy?

Masz loki, ale marzysz o prostych włosach? Chcesz ujarzmić kręcone pasma? Skorzystaj z odpowiednich kosmetyków do stylizacji włosów falujących i loków, użyj prostownicy i naucz się modelować swoje włosy tak, by uzyskać gładką fryzurę. Jak to zrobić? Radzimy!
Jak wyprostować kręcone włosy? fot. fot. Fotolia

Czy wiesz, jak stylizować włosy?

Stylizacja włosów to zabieg, na który w praktyce składa się cała masa różnego rodzaju czynności. Tu będzie się więc liczyć zarówno odpowiednie cięcie kosmyków, właściwy dobór kosmetyków stylizujących i użycie akcesoriów kosmetycznych (takich jak szczotki do włosów czy też wałki).

Czy w takim razie wiesz, jak powinnaś modelować swoje włosy? Jakich produktów używać w tym celu i czym kierować się w trakcie ich wyboru? Co zrobić, aby pasma zyskały gładkość?

Zobacz też: Do czego służą nam włosy?

Włosy poskręcane, falowane, wymagające wygładzenia – co robić?

Jeśli Twoje włosy tuż po umyciu zaczynają się skręcać, nadmiernie falować bądź też puszyć, to znak, że do ich stylizacji powinnaś używać zwłaszcza kosmetyków prostujących. Również w tym przypadku, podobnie jak w sytuacji pasm pozbawionych objętości, poleca się używanie odpowiednich do tego rodzaju włosów szamponów i odżywek.

Farbowanie i trwała ondulacja niszczą włosy. Przy wyborze odżywki radzi się zwłaszcza zakup produktów o właściwościach odbudowujących zniszczoną strukturę kosmyków.

Zobacz też: Jak nadać włosom objętości?

Wygładź!

Teraz przyszedł czas na modelowanie. W pierwszej kolejności wetrzyj w pasma serum wygładzające. Jego zadanie będzie nawilżenie i odżywienie wewnętrznej struktury włosa oraz utworzenie na powierzchni kosmyków filmu ochronnego. W ten sposób włosy zostają przygotowane do drugiego etapu stylizacji, uwzględniające użycie prostownicy.

Skorzystaj z prostownicy i pasty modelującej

Po nagrzaniu urządzenia do odpowiedniej temperatury po prostu wygładzaj włosy, pasmo po paśmie, nadając w ten sposób kosmykom pożądany kształt.

Do utrwalenia fryzury radzi się użycie pasty modelującej. Rozetrzyj niewielką ilość kosmetyku w dłoniach, a następnie gładkim ruchem „przejedź” po dolnych partiach swoich włosów.

Autor: klinika Handsome Men

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)