POLECAMY

Jak wygładzić włosy bez użycia prostownicy?

Marzą ci się proste włosy, ale nie chcesz ich niszczyć prostownicą? Wypróbuj te sposoby wygładzające włosy!

włosy

fot. Fotolia

Natura rządzi się swoimi prawami, ale wielu z nas nie akceptuje wyglądu swoich włosów. Gdy posiadaczki loków chcą, aby kosmyki były proste, niemal odruchowo sięgają po prostownicę. Powszechnie wiadomo jednak, że to urządzenie niekorzystnie wpływa na kondycję włosów. Zatem jak wygładzić włosy bez użycia prostownicy? Mamy dla was kilka skutecznych sposobów.

Prostownica ląduje na dnie szafy

Zbyt częste używanie prostownicy jest najszybszą drogą do znacznego osłabienia kosmyków. Owszem, na rynku dostępne są dobrej jakości urządzenia z systemami chroniącymi włosy przed nadmiernym wysuszeniem czy przegrzaniem, ale to nie zawsze wystarcza.

Jeśli mimo wszystko nie możesz się rozstać z prostownicą, zainwestuj w model z zaawansowaną regulację temperatury i jonizacją.

Aby wyprostować włosy bez prostownicy, należy sięgnąć po kosmetyki pielęgnacyjne lub inne urządzenia. Wybór jest spory.

Odpowiednie czesanie i suszenie

Do wyprostowania niezbyt mocno kręcących się włosów czasami wystarczy po prostu suszarka i szczotka.

Wcześniej spryskaj kosmyki sprayem prostującym. Następnie rozczesuj pojedyncze pasma w taki sposób, aby szczotkę umieszczać od spodu, a ciepłe powietrze z suszarki kierować od góry. Oba narzędzia przesuwamy od góry w kierunku końcówek. Należy postępować bardzo dokładnie i używać szczotki oraz suszarki równomiernie. Suszarkę ustawiamy też na najniższą możliwą temperaturę. Cały zabieg kończymy użyciem kosmetyku utrwalającego fryzurę, np. lakieru z jedwabiem.

Możesz także zainwestować w suszarkę ze specjalną, prostującą nakładką. Dostępne są również szczotki stworzone z myślą o prostowaniu włosów, która przyda się także do pielęgnacji słabych, łamliwych włosów z tendencją do rozdwajania się końcówek.

Kosmetyki do wygładzania włosów bez użycia prostownicy

Doskonałym preparatem wspomagającym wygładzanie włosów jest jedwab, który dodatkowo zapewnia kosmykom odpowiedni połysk. Może on być samodzielnym preparatem lub składnikiem innych kosmetyków, np. lakierów.

Pamiętaj, że każdy preparat powinien być dobierany do typu włosów. Używanie tłustych środków obciąża bowiem kosmyki. Niektóre środki mają także właściwości przesuszające.

Bardzo skutecznym kosmetykiem pozwalającym osiągnąć efekt wygładzenia jest klasyczny lakier. Warto używać go w połączeniu z jednoczesnym suszeniem włosów suszarką.

Innym środkiem służącym prostowaniu kosmyków jest specjalny szampon prostujący, który ma na celu wygładzenie włosów i ułatwienie ich późniejszego rozczesywania.

Warto również zainteresować się żelami do prostowania, które są bardzo skuteczne i pozwalają osiągnąć trwały efekt. Żele najlepiej jest nakładać na wilgotne włosy, ale nigdy w połączeniu z suszarką czy prostownicą.

Posiadaczki łamliwych włosów, którym bardzo zależy na ich wygładzeniu, powinny sięgnąć po kosmetyki termochronne. Zapobiegają one spaleniu końcówek podczas stosowania prostownicy czy suszarki.

Pamiętaj, że prostowanie włosów jest zabiegiem dość mocno obciążającym i osłabiającym kosmyki. Dlatego zawsze zalecamy jednoczesne stosowanie odżywek, regularne wykonywanie płukanek i nakładanie masek.

Zobacz też: W jaki sposób przygotować napar i wcierkę na włosy?

Trwały efekt prostowania?

Oczywiście możliwe jest wyprostowanie naturalnie kręcących się włosów przy użyciu metod chemicznych. Po takie rozwiązanie sięgają panie, które chcą osiągnąć trwały efekt. Używa się w tym celu specjalnych środków, które przerywają mostki dwusiarczkowi we włosie – to one odpowiadają za skręt kosmyka. Taki zabieg nazywamy popularnie trwałą ondulacją.

Trwała ondulacja jest działaniem bardzo inwazyjnym i znacznie osłabia strukturę włosów. Jeśli wykona ją niewprawny fryzjer, może doprowadzić nawet do spalenia końcówek. Ondulacji nigdy nie stosujemy w przypadku włosów słabych i łamliwych.

Sposobów na wygładzenie włosów bez użycia prostownicy jest sporo i naprawdę nie zawsze trzeba sięgać po to kontrowersyjne narzędzie. Choć trzeba przyznać, że jego stosowanie jest po prostu najwygodniejsze.

Zobacz też: Włosy cienkie i delikatne - jak o nie dbać?

Materiał został opracowany przez klinikę Handsome Men.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/7 miesięcy temu
rady swietne ja z własnego doświadcznia polecam rowniez z kosswella crem z macadami tez dobrze wygładza włosy i ładnie pachną pozniej
/3 lata temu
swietne rady
/3 lata temu
musze sprónować tych sposobow