POLECAMY

Jak wygląda zabieg zagęszczania włosów

Wstydzisz się tego, że masz coraz mniej włosów? Chciałabyś mieć czuprynę, której zazdrościliby Ci wszyscy? Okazuje się, że to możliwe!
Jak wygląda zabieg zagęszczania włosów

Panie, a szczególnie młode dziewczyny dosłownie maltretują swoją fryzurę różnymi zabiegami. W rezultacie takiego postępowania włosy stają się osłabione i rzadsze, ponieważ wypadają. Wśród problemów z włosami pojawia się jeszcze jeden – łysienie i to zarówno u panów, jak i u pań.

Tylko nie peruka!

Logika podpowiada, że w takiej sytuacji pozostaje założenie peruki na głowę. Jest to jedno z najgorszych rozwiązań, ponieważ peruka tworzy rodzaj „czapki”, która przykrywa całą owłosioną głowę i procesy życiowe pozostałych na głowie włosów zostają zakłócone, co najczęściej objawia się nasilonym wypadaniem tych włosów. Peruka zatem chociażby z przyczyn zdrowotnych odpada, może przydać się przy całkowitej łysinie, ale wówczas grozi to tym, że peruka może się przesuwać, a nawet spaść w określonych sytuacjach – na przykład , gdy włosy zaczepią się o gałęzie, gdy osoba nosząca perukę przechodzi pod drzewem, gdy ktoś pociągnie za włosy – co w przypadku dzieci często się zdarza.

Zobacz także: Zapobiec łysieniu

Przedłużanie włosów - nie dla każdego

Od kilkunastu lat rynek fryzjerski podbija zabieg przedłużania włosów. Na początku wszyscy byli zachwyceni, że można iść do salonu fryzjerskiego i po 3-4 godzinach wyjść z gęstymi, a także długimi włosami. Rozczarowanie przychodziło po pewnym czasie, najczęściej po odczepieniu pasemek. Zazwyczaj okazywało się, że część włosów naturalnych, do których przyczepione było pasemko w dużej części jest pozbawione włosów, które mechanicznie zostały wyrwane.

Zresztą z fryzjerskich metod zagęszczania włosów nie mogą skorzystać panowie – no chyba, że są to mężczyźni noszący długie związane włosy i nie mający typowej łysiny. Mężczyzna noszący typowo męskie fryzury i mający na dodatek z łysiną nie ma czego szukać w salonie fryzjerskim oferującym zagęszczanie i przedłużanie włosów.

Uzupełnianie włosów - dla kobiet i mężczyzn

Istnieje jednak możliwość uzupełnienia włosów w sposób nieinwazyjny, ale bardzo skuteczny. Metoda ta stosowana jest z powodzeniem w kilku krajach na świecie, jednak koszty podróży często przerastają możliwości przeciętnego człowieka. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom polskich klientów od 19 lat ta metoda zagęszczania włosów jest możliwa również w klinice w naszym kraju. Zabieg ten polega na osadzeniu naturalnych włosów na mikroskórze którą następnie osadzamy na włosach pacjenta.

Zalety zabiegu uzupełniania włosów

Nieinwazyjny implant bardzo skutecznie uzupełnia braki w owłosieniu bez względu na to jak szybko rosną nasze włosy, albowiem odrost nie jest widoczny jak w przypadku dopinanych pasm. Z relacji wielu osób, które korzystały z takiej nieinwazyjnej metody zagęszczenia lub uzupełnienia swoich włosów dowiadujemy się, że jest to zabieg, którego efekty utrzymują się przez kilka lat, zdarzają się pacjenci, którzy z powodzeniem noszą implant ponad 10 lat. Przy metodach fryzjerskich należy włosy przepiąć zazwyczaj po 2-4 miesiącach – zależy to od tempa wzrostu włosów, najczęściej po następnym cyklu wzrostu włosa należy doczepione pasemka zdjąć. Czasami fryzjerskie przedłużanie starcza na pół roku, niekiedy przy kilkakrotnym przepinaniu włosów do półtora roku.

Metody fryzjerskie niosą za sobą pewne, konkretne zagrożenia – jeśli fryzjer nie rozpozna u kobiety łysienia typu męskiego, a nie jest ono zbyt charakterystyczne u pań, to przedłużając włosy metodami fryzjerskimi tylko pogorszy sytuację, ponieważ w sposób mechaniczny zostaną zniszczone włosy, które bez ingerencji fryzjera rosłyby jeszcze przez jakiś czas. Metoda nieinwazyjnej implantacji nie niesie za sobą takiego zagrożenia, ponieważ włosy, które zagęszczają fryzurę nie są wspomagane włosami pacjenta, nie są do nich w żaden sposób doczepiane, ani przez nie przykrywane. Ogólnie cała skóra głowy swobodnie oddycha i można na głowie stosować wszelkie zabiegi i fryzjerskie i lecznicze jeśli istnieje taka potrzeba, bez obaw, że implant ucierpi. W czasie konsultacji można poddać się równie nieinwazyjnemu badaniu trychologicznemu, dzięki któremu można zdiagnozować wiele przyczyn problemów z włosami, a przede wszystkim odpowiedzieć na pytanie: dlaczego wypadają.

Gwiazdy też korzystają z tej metody

Metoda jest zresztą na tyle rewelacyjna, że nawet polscy celebryci korzystają z niej wręcz masowo, by poprawić swój image sceniczny, wiedząc, że ta metoda nie zagraża im własnym włosom. Metoda z wykorzystaniem mikroskóry, nie niesie praktycznie żadnych zagrożeń dla włosów. Najnowsze metody fryzjerskie opierają się nadal na obciążaniu naturalnych włosów klienta – tak się dzieje z propagowaną metodą systemem ultradźwiękowym, gdzie do pasemek klienta przy pomocy ultradźwięków przyczepia się pasemka tylko naturalnych włosów, które są zakończone polimerową końcówką – włosy zgrzewa się na zimno. Jednak, aby to przedłużenie przetrwało obiecywane 6-10 miesięcy, konieczna jest pielęgnacja specjalnymi preparatami – sam zabieg systemem ultradźwiękowym jest też drogi. A pasemka obciążone nawet w ten nowoczesny sposób nadal ulegają zniszczeniu.

Zobacz także: Kosmetyki do włosów wypadających - przygotuj je sama

Efekt naturalnych włosów

Implanty z zastosowanie mikroskóry dają efekt własnych włosów – bowiem są to naturalne ludzkie włosy dopasowane do włosów pacjenta pod względem rodzaju (europejskie, słowiańskie, indyjskie czy afrykańskie) i koloru. Wszczepione są w sztuczną skórę, w taki sposób jak naturalne w skórę prawdziwą – nie straszny im wiatr – nawet silny nie zwieje fryzury, a osoba stojąca obok nie zauważy, że noszony jest implant, nie straszne mu kąpanie się czy to w basenie, czy w morzu lub jeziorze – nie trzeba włosów niczym zabezpieczać, tylko swobodnie pływać.

Kto może poddać się temu zabiegowi

Jednak o tym, czy powinniśmy zrobić sobie nieinwazyjny implant w celu uzupełnienia braków we włosach lub tylko po to, by włosy zagęścić lub przedłużyć decyduje specjalistyczna konsultacja – bardzo często, dotyczy to głównie kobiet, osoba, która chce zagęścić włosy ma ich bardzo dużo, często problem tkwi w pielęgnacji włosów, doborze fryzury, koloru – wystarczy jeden lub dwa zabiegi fryzjerskie ożywiające i w naturalny sposób pogrubiające włos, by problem się rozwiązał i nie było potrzeby zabiegu zagęszczania włosów. Często problem włosów tkwi tylko w psychice i tu konsultacja w klinice pomaga w jego przełamaniu, ale odradzany jest wówczas zabieg zagęszczania włosów jakąkolwiek metodą.

Materiał przygotowany przez Klinikę Handsome Men

Masz problem z włosami, skórą głowy albo kosmetykami do włosów? Zapytaj eksperta. Odpowiedzi na najciekawsze pytania znajdziesz w dziale Porady fryzjera.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/rok temu
Jestem po przeszczepie włosów, efekt jest zadawalający ale co mnie to stresu kosztowało to nie przeliczę na żadne pieniądze, gdybym miała to jeszcze raz przechodzić to dziękuję ale nie. Do zagęszczania włosów w miejscu łączenia się włosów z przeszczepu a naturalnych stosuję spray volume hair plus. Gdybym wcześniej wiedziała o tym sprayu oszczędziłabym sobie tego wszystkiego.