Jak wybrać suszarkę do włosów

Jak wybrać suszarkę do włosów
Przeczytaj rady fryzjerki, Katarzyny Stesel.
/ 15.05.2008 11:02
Jak wybrać suszarkę do włosów
Kupując suszarkę do domowego użytku, zwróć (po kolei) uwagę na:

- Moc suszarki
– im jest większa, tym lepiej. W praktyce oznacza to, że włosy wyschną szybciej i krócej narażone są na szkodliwe działanie temperatury. Szukaj suszarek o mocy 1700-2100 W. Oszczędzasz wtedy też czas (różnica między suszeniem włosów dobrą a marną suszarką może wynosić nawet 20 minut!).

- Koncentrator, czyli końcówka suszarki, to kluczowa sprawa. Jeśli jest wąska, mocno ukierunkowany strumień powietrza wygładzi i nabłyszczy włosy. Jeśli jest szeroka (unikaj), ryzykujesz rozdmuchiwanie włosów dookoła i suszenie ich pod włos (to sprawia, że wyglądają potem niedbale).

- Ciepły i zimny strumień powietrza – to bardzo przydatna funkcja, zwłaszcza w przypadku długich włosów (wtedy dłużej je suszysz). Jeśli masz możliwość przełączania temperatury w trakcie suszenia, włosy będą miały ładny, naturalny połysk. Tak samo, jeśli zakończysz suszenie zimnym strumieniem powietrza. Moim zdaniem to obowiązkowa funkcja, jeśli masz długie lub półdługie proste włosy.

- Rozmiar – suszarki o dużej mocy z reguły są duże, ale mimo to namawiam. Małe, przenośne kompaktowe suszarki sprawdzają się tylko w podróży.

- Jonizacja powietrza – to funkcja, której nie uważam za konieczną. Jeśli twoja suszarka ma koncentrator powietrza i zimny nawiew, nie potrzebujesz jej. Włosy i tak będą gładkie, nie będą się też elektryzować.

- Dyfuzor – pomyśl o nim, jeśli lubisz, aby włosy po wysuszeniu miały naturalny luźny skręt.

Katarzyna Stesel, fryzjerka z salonu Lafayette w Poznaniu
Tagi: włosy