POLECAMY

Jak wybrać suszarkę do włosów

Przeczytaj rady fryzjerki, Katarzyny Stesel.
Jak wybrać suszarkę do włosów
Kupując suszarkę do domowego użytku, zwróć (po kolei) uwagę na:

- Moc suszarki
– im jest większa, tym lepiej. W praktyce oznacza to, że włosy wyschną szybciej i krócej narażone są na szkodliwe działanie temperatury. Szukaj suszarek o mocy 1700-2100 W. Oszczędzasz wtedy też czas (różnica między suszeniem włosów dobrą a marną suszarką może wynosić nawet 20 minut!).

- Koncentrator, czyli końcówka suszarki, to kluczowa sprawa. Jeśli jest wąska, mocno ukierunkowany strumień powietrza wygładzi i nabłyszczy włosy. Jeśli jest szeroka (unikaj), ryzykujesz rozdmuchiwanie włosów dookoła i suszenie ich pod włos (to sprawia, że wyglądają potem niedbale).

- Ciepły i zimny strumień powietrza – to bardzo przydatna funkcja, zwłaszcza w przypadku długich włosów (wtedy dłużej je suszysz). Jeśli masz możliwość przełączania temperatury w trakcie suszenia, włosy będą miały ładny, naturalny połysk. Tak samo, jeśli zakończysz suszenie zimnym strumieniem powietrza. Moim zdaniem to obowiązkowa funkcja, jeśli masz długie lub półdługie proste włosy.

- Rozmiar – suszarki o dużej mocy z reguły są duże, ale mimo to namawiam. Małe, przenośne kompaktowe suszarki sprawdzają się tylko w podróży.

- Jonizacja powietrza – to funkcja, której nie uważam za konieczną. Jeśli twoja suszarka ma koncentrator powietrza i zimny nawiew, nie potrzebujesz jej. Włosy i tak będą gładkie, nie będą się też elektryzować.

- Dyfuzor – pomyśl o nim, jeśli lubisz, aby włosy po wysuszeniu miały naturalny luźny skręt.

Katarzyna Stesel, fryzjerka z salonu Lafayette w Poznaniu
Tagi: włosy
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/11 lat temu
Hej ostatnio scielam wlosy .. ktore byly za ramiona byly troszke zniszczone od prostownicy teraz jest jeszcze gorzej bo musze sluszyc je suszarka zeby sie niewywyjaly .. czy suszenie suszarka wlosow codziennie bardzo je zniszczy ?? moja koleazanka suszy codziennie i wyglada ok