POLECAMY

Jak wybrać odpowiednią farbę do włosów?

Jak dobrać odpowiednią farbę do włosów? Odcień farby dobierz do swojego naturalnego koloru włosów. Jeśli obawiasz się efektu farbowania, zasięgnij porady fryzjera. Możesz też przymierzyć perukę w wybranym przez siebie odcieniu, by upewnić się, że dany kolor włosów pasuje do Twojej karnacji.
Jak wybrać odpowiednią farbę do włosów?

Na kolor mam chęć…

Jeżeli chcesz uzyskać naturalny efekt farbowania, nie zmieniaj drastycznie koloru włosów. Dzięki temu będą one lśniące, zdrowe i zharmonizowane z Twoim typem urody. Aby rezultaty były zadowalające, musisz przestrzegać kilku zasad związanych z tym zabiegiem.

Po pierwsze: sprawdź, jaki masz naturalny kolor włosów

Podstawą jest określenie swojego naturalnego koloru, aby nowy kolor wyglądał idealnie. Dostosuj go do odcienia karnacji i naturalnej barwy włosów. Polki zazwyczaj mają włosy w odcieniu zimnego brązu bądź blondu. Ciepła tonacja jest bardzo rzadka i można ją poznać po tym, że w słońcu włosy mienią się złotem, czyli posiadają żółty pigment.

Po drugie: wybierz dobry odcień farby

Kolejny krok to wybór odcienia farby. Lepiej nie sugerować zdjęciem modelki na opakowaniu oraz nazwą koloru. Często pod tą samą nazwą mogą kryć się farby, które u różnych producentów wyglądają zupełnie inaczej.

Peruka?

 Jeżeli planujesz radykalne zmiany na głowie, tzn. chcesz zafundować sobie jakiś odważny kolor bądź znacznie przyciemnić lub rozjaśnić pasma, przed podjęciem decyzji możesz przymierzyć perukę w wybranym kolorze, aby efekt końcowy nie okazał się porażką. Sposób ten pomoże Ci podjąć właściwą decyzję, a także sprawdzić, czy dany kolor jest dla ciebie odpowiedni i jak się w nim czujesz.

Fryzjer czy łazienka?

Jeżeli zdecydujesz się na duże zmiany na głowie, najlepiej udaj się do fryzjera.

Zmianę koloru włosów o 2–3 tony możesz wykonać samodzielnie w domu. W takim przypadku efekt będzie łatwy do przewidzenia, a Twój nowy kolor będzie wyglądał naturalnie. Jeśli jednak marzysz o totalnej przemianie, umów się z fryzjerem. On dzięki najnowszym kosmetykom i technologiom fryzjerskim jest w stanie radykalnie zmienić kolor włosów  w trakcie jednej wizyty. W takim przypadku może zastosować kąpiel tzw. piorące pigmenty. Jest to nieinwazyjna metoda przebarwiania włosów. Dzięki niej możesz zmienić kolor od 2 do 10 tonów.

Zobacz też: Co wiesz o farbowaniu włosów?

Chcesz wyglądać jak gwiazda?

W doborze odpowiedniego koloru pomoże ci także kolekcjonowanie zdjęć gwiazd, które mają taką barwę włosów o jakiej marzysz. Zabierz je ze sobą koniecznie do salonu fryzjerskiego. Dzięki nim łatwo wytłumaczysz fryzjerowi, o jaki efekt Ci chodzi.

Farba czy szampon koloryzujący?

Jeśli nie jesteś pewna, czy w danym kolorze będzie Ci do twarzy, najpierw przetestuj nowy kolor, farbując włosy zmywalnym środkiem. Farby trwałe to preparaty niezmywalne. W opakowaniu farby znajduje się barwnik i utleniacz. Ten drugi otwiera łuski włosa, przez które pigment wnika do środka. W zestawie jest zwykle specjalna odżywka nadająca włosom połysk.

Z kolei tonery i szampony koloryzujące to delikatne środki do farbowania włosów. Barwniki szczelnie oklejają włos. Teoretycznie po kilku bądź kilkunastu umyciach włosy odzyskują dawny odcień.

Jeśli jednak Twoje włosy są jasne i nigdy nie były farbowane, kolor może utrzymywać się dłużej.

Materiał przygotowany przez Klinikę Handsome Men.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)