POLECAMY

5 zasad, o których musisz pamiętać przy koloryzacji włosów

Masz problem z odpowiednim doborem koloru farby do włosów? Pomożemy Ci w podjęciu decyzji - sprawdź, co radzi fryzjer!
5 zasad, o których musisz pamiętać przy koloryzacji włosów fot. Fotolia
Jak wybrać kolor farby do włosów, aby efekt był dokładnie taki, jaki chcesz? Oto lista rzeczy, które powinnaś wiedzieć zanim przystąpisz do koloryzacji.

Jak wybrać kolor farby do włosów?

  1. Kolory prezentowane na opakowaniach farb po zastosowaniu rzadko dadzą identyczny efekt (zwykle twoje włosy będą nieco ciemniejsze). Dlatego wybieraj kolor farby do włosów o ton jaśniejszy od tego, który ci się podoba. Pamiętaj też, że tak naprawdę tylko wtedy, gdy masz włosy w naturalnym kolorze, efekt może być przewidywalny.
  2. Jeśli masz rozjaśnione włosy i chcesz trochę je przyciemnić (uzyskując naturalny blond lub brąz), istnieje duże prawdopodobieństwo, że kolor będzie miał delikatnie zielonkawy odcień. Dzieje się tak, ponieważ w farbach o naturalnych kolorach znajduje się duża ilość zielonych pigmentów – trzeba je zneutralizować. Kup dwie farby do włosów (jednej firmy!): jedną w "oczekiwanym" kolorze i drugą z dodatkiem czerwieni (np. bordo). Do wybranej farby dodaj ok. 3-4 cm tej czerwonej – to zneutralizuje zielone refleksy i da ciepły, naturalny odcień.
  3. Gdy chcesz mieć rudawe włosy, a jesteś rozjaśnianą blondynką, zmieszaj w tych samych proporcjach czerwoną farbę do włosów z taką, która ma na opakowaniu nazwę "średni brąz" lub "średni blond". Unikniesz w ten sposób efektu wściekle rudych włosów, a kolor będzie trwalszy.
  4. Dziewczyny, które mają włosy farbowane na czarno, przed zmianą koloru powinny poddać się dekoloryzacji w salonie (w zależności od nasycenia pigmentu potrzebne będą 2-3 zabiegi). W przeciwnym razie nowy kolor będzie niemal niewidoczny.
  5. Delikatne włosy są bardziej podatne na rozjaśnianie niż grube. Dlatego podczas ich rozjaśniania nie zakładaj na głowę plastikowego czepka i nie podgrzewaj włosów. Skróć czas trzymania farby na włosach do 5 minut.

Czytaj także:

Radził: Piotr Domosławski, fryzjer. Na podstawie artykułu z miesięcznika: Uroda
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (25)
/6 miesięcy temu
Zawsze zastanawiam się jaką farbę wybrać i co farbowanie jest inna :D. Bardzo fajny artykuł, polecam jeszcze poczytać tutaj o kolor farby do włosów: funfashion.pl/paleta-kolorow-farb-do-wlosow-garnier-zobacz-jak-dobrac-odpowiedni-dla-swojej-urody-kolor-wlosow/#
/rok temu
Wow chyba każdy głupi wie że jak zaczniesz farbować swój naturalny kolor włosów na obojętnie jaki to już nigdy nie wrócisz do swojego koloru włosów tylko on będzie taki jakby siwy
/4 lata temu
uważam że farbowanie włosów nie musi być tak szkodliwe, wystarczy znaleźć dobre farby. polecam te firmy chantal !
POKAŻ KOMENTARZE (22)