Jak wiązać włosy do snu?

Gdy wiążę włosy na noc, rano budzę się z nieładnymi odkształceniami. Jak ich uniknąć? Jak upinać włosy na noc?

fot. Fotolia

Dzień dobry!

Staram się wiązać włosy do snu, ale zawsze budzę się wtedy z nieładnymi odkształceniami. Jak ich uniknąć? Czy jest jakaś fryzura, która sprawi, że będę mogła w niej spać, a rano cieszyć się gładkimi włosami?

Pozdrawiam,

Franka.

Zobacz też: Kosmetyki do włosów suchych i zniszczonych

Na pytanie odpowiada Ewa Stefańska, specjalista trycholog-biotechnolog z Kliniki Włosów HairLAB:

W Pani przypadku ważne jest, aby nie myła Pani włosów tuż przed snem. Położenie się spać z mokrymi włosami lub świeżo umytymi i wysuszonymi sprawia, że pojawiają się odkształcenia i to jest zupełnie normalne.

Pojawianie się u Pani odkształceń podczas snu może być spowodowane zbyt ciasną fryzurą lub ma Pani bardzo podatne włosy i każda nawet luźna fryzura będzie powodować odkształcenia. 

Najlepszymi fryzurami są włosy związane luźno gumką nisko, tuż przy karku lub luźne warkocze. A może proszę spróbować nie spinać włosów do spania. Co więcej spinanie włosów do snu wcale nie jest zdrowe i dobre dla włosów ponieważ podczas snu włosy i skóra głowy powinny odpoczywać i mieć chwilę oddechu po fryzurach noszonych w dzień.

Jeśli mimo wszystko włosy się będą odkształcać, to można zawsze rano użyć preparatów wygładzających, które z łatwością poradzą sobie z takimi nocnymi odkształceniami.

Zobacz też: Wybieramy najlepsze wcierki na porost włosów!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)