Jak walczyć z łuszczycą skóry głowy?

Jak walczyć z łuszczycą skóry głowy?

Łuszczyca rzadko nam się kojarzy ze skórą głowy. Jednak choroba bardzo często atakuje również to miejsce.
/ 31.08.2010 14:09
Jak walczyć z łuszczycą skóry głowy?

Choroba jest przewlekła i nie ma na razie sposobu, by ją wyleczyć. Objawy choroby są charakterystyczne i wiążą się z pojawianiem na skórze płaskich, okrągłych zaczerwienionych ognisk, które pokryte są białą (biało- srebrzystą) łuską.

Wielkość ognisk ulega zmianie, w okresie zaostrzenia choroby powiększają się i uwaga, nie są one zagrożeniem dla włosów. Jednak zmiany łuszczycowe na głowie nie wyglądają dobrze i ich leczenie jest dosyć kłopotliwe – nie wszystkie leki stosowane na inne partie ciała można zastosować na głowę, chodzi tu o względy estetyczne. 

Zobacz także: Jak sobie radzić z łupieżem?

Bardzo dobrze na leczenie wpływa wietrzenie skóry – leczenie klimatyczne i tu akurat ważne jest słońce, które pomaga w powrocie do zdrowia.

Kąpiel w morzu lub w warunkach domowych moczenie przez 15 minut skóry zaatakowanej przez łuszczycę w 6% solance (o temperaturze około 37 stopni Celsjusza), która może być zrobiona ze zwykłej soli spożywczej lub soli leczniczych, bardzo pomaga w zmniejszeniu objawów choroby.

W leczeniu łuszczycy korzysta się z fototerapii, a rozpoczęcie jakiekolwiek leczenia wymaga usunięcia łusek za pomocą specjalnych maści. Leczenie łuszczycy musi być prowadzone przez lekarza.

Zobacz także: Zioła do włosów

Materiał przygotowany przez Klinikę Handsome Men

Masz problem z włosami, skórą głowy albo kosmetykami do włosów? Zapytaj eksperta. Odpowiedzi na najciekawsze pytania znajdziesz w dziale Porady fryzjera.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (5)
/14.02.2017 13:41
@Irena - mają, "dr. Michaels" się nazywają.
/07.02.2017 12:24
Z tego co wiem, w ofercie Febumed'u znajdują się skuteczne preparaty na tą przypadłość.
/06.12.2013 01:56
Z pełnym przekonaniem o skuteczności mogę polecić fińskie produkty NuViSal na problemy skórne, w tym łuszczycę. Są już dostępne w Polsce. Warto wypróbować, nomen omen, na własnej skórze i cieszyć się zdrowiem. Ogromna skuteczność już po kilku tygodniach stosowania. Łuszczyca to problem, który można skutecznie rozwiązać. Proszę o opinię osób, które stosowały już produkt i informację, gdzie go zakupiły.
POKAŻ KOMENTARZE (2)