POLECAMY

Jak uzyskać mega objętość na włosach?

Twoja fryzura traci objętość uwięziona pod czapką lub kapturem? Wiemy jak temu zaradzić!
Jak uzyskać mega objętość na włosach? fot. Fotolia, kolaż polki.pl

Są sposoby na zapewnienie uczesaniu pięknego wyglądu przez cały dzień. Skorzystaj z prostych fryzjerskich zabiegów, które dodadzą włosom objętości! Zrezygnuj z ciężkich odżywek wymagających spłukiwania na rzecz lekkich sprayów. Oszczędnie nakładaj preparaty do stylizacji (żel, pianka), ich nadmiar obciąża włosy.

5 sposobów na objętość włosów:

1. Suszarka z dyfuzorem
Po umyciu głowy dobrze by było odcisnąć nadmiar wody ręcznikiem. Wilgotne pasma dosusz, używając dyfuzora  specjalnej nakładki na suszarkę. Jej wypustki uniosą włosy u nasady.

2. Wałki
Twoje włosy nie powinny być mocno nasączone wodą lub zbytnio wysuszone. Powinnaś spryskać je sprayem, następnie podziel na średniej szerokości pasma i nawiń na wałki. Dzięki temu uzyskasz piękny skręt i objętość.

3. Okrągła szczotka
Podsuszone włosy podziel na średniej grubości pasma. Każde z nich nawiń na szczotkę i dosusz, odciągając od skóry głowy tak zwiększysz ich objętość. Cała czynność nie powinna Ci zająć dłużej niż 15 minut.

4. Gęsty grzebień
Dzieląc włosy na mniejsze pasemka, tapiruj je bardzo gęstym grzebieniem tuż przy nasadach. Wierzchnią warstwę lekko przygładź. Dla utrwalenia spryskaj lakierem.

5. Lakier do włosów
Mocny, zapewniający kosmykom elastyczność lakier utrwali ułożoną fryzurę nawet na kilkanaście godzin. Rozpylaj go z odległości 20 cm, aby nie obciążyć włosów.

Zobacz także:Na podstawie artykułu Ewy Adamiak z Pani Domu
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)