Jak usunąć plamy z farby do włosów fot. FREE

Jak usunąć plamy po koloryzacji włosów - 5 sprawdzonych sposobów

Poplamiona skóra twarzy, szyi i rąk to częsty skutek uboczny domowej koloryzacji. Sprawdź, jak się go pozbyć?
/ 10.11.2015 05:38
Jak usunąć plamy z farby do włosów fot. FREE
Przede wszystkim lepiej unikać kłopotu i zabezpieczyć skórę jeszcze przed nakładaniem farby. Wystarczy posmarować ją tuż przy granicy włosów tłustym kremem lub wazeliną. Nakładając farbę koniecznie trzeba chronić ręce gumowymi lub foliowymi (są w większości opakowań farb) rękawiczkami.

Jeśli już zdarzyło się tak, że farba pozostał na skórze i ją ubrudziła spróbuj się go pozbyć jednym z poniższych sposobów:

1. Soda oczyszczana

Wymieszaj w równych proporcjach sodę oczyszczaną i płynne mydło (np. po jednej łyżeczce). Nałóż mieszanką poplamioną skórę i wmasuj opuszkami palców lub płatkiem bawełnianym. Spłucz. Jeśli trzeba powtórz.

2. Pasta do zębów

Odrobinę pasty nałóż na plamkę. Wymasuj nią poplamione miejsce i spłucz letnią wodą.

3. Peeling

Najlepszy będzie peeling enzymatyczny - przeznaczony do skóry wrażliwej). Jeśli nie masz takiego kosmetyku, użyj scrubu drobnoziarnistego, ale nie trzyj za mocno. Spłucz letnią wodą i przemyj skórę tonikiem.

4. Sok z cytryny

Wyciśnij sok z ćwiartki owocu i zanurz w nim wacik kosmetyczny i pocieraj delikatnie poplamioną skórę. Spłucz letnią wodą. Jeśli plama nie zeszła powtórz czynność.

5. Zmywacz do paznokci

Zwilż wacik zmywaczem na bazie acetonu i lekko potrzyj zaplamione miejsce na skórze. Spłucz! Tego sposobu nie polecamy do oczyszczania twarzy – zwłaszcza partii w pobliżu oczu. Dobrze się sprawdzi na rękach, karku i szyi.

Więcej kosmetycznych trików i porad:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)