POLECAMY

Jak ukryć odrosty

Za częste farbowanie włosów tylko je niszczy. Dowiedz się, jak można zamaskować powstałe odrosty.
Jak ukryć odrosty

Najprostszym sposobem na ukrycie odrostów jest dodanie włosom objętości i odbicie ich u nasady. Na wilgotne włosy nanieś kosmetyk zwiększający objętość, a pasma nawiń na lokówki i dobrze wysusz.

Aby zwiększyć objętość fryzury, farbuj włosy używając mieszanek kolorów. Możesz też zastosować trzy kolory – naturalną bazę i dwa różne rozświetlające tony. Stworzysz tło, w które łatwo wmieszają się odrosty czy też siwizna – dzięki temu staną się one zdecydowanie mniej widoczne.

Używaj kosmetyków przeznaczonych do włosów farbowanych. Kilka razy w tygodniu warto zastosować szampony i odżywki z kolorowymi pigmentami (najczęściej są to wyciągi roślinne). Raz w tygodniu wmasuj we włosy maskę głęboko odżywiającą. Aby spotęgować jej działanie, zrób na głowie turban z wilgotnego ręcznika lub załóż czepek kąpielowy. Po pięciu minutach spłucz.

Farbuj tylko odrosty. Nie ma sensu nakładać farby od razu na całą długość kosmyków. Nanieś ją tylko na odrosty, a po ok. 15 minutach rozprowadź grzebieniem na resztę włosów. W ten sposób szybko wyrównasz kolor, a fryzura odzyska świeżość.

Znasz fryzurę, która świetnie zamaskuje odrosty?
Radź na www.uroda.pl!
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)